Systemy paletowe Zero Punkt oraz przyrządy mocujące z jednej ręki

Rohm, systemy paletowe Zero Punkt © Rohm

Udostępnij:

W produkcji jednostkowej i mało seryjnej mocowanie przedmiotu obrabianego jest najbardziej czasochłonną operacją. Systemy paletowe Zero Punkt produkcji RÖHM pozwalają na redukcję czasu uzbrajania obrabiarek aż do 90% i znaczącą poprawę efektywności produkcji. Pozwalają tym samym na maksymalne zwiększenie wykorzystania możliwości produkcyjnych obrabiarek, nawet do 300%.

Tam, gdzie uzbrajanie maszyny powodowało jej przestój, teraz jest możliwe mocowanie detalu poza obrabiarką i tylko kilka sekund jest potrzebnych na wymianę palety.Nie traci się tzw. punktu zerowego przy obrotach palety dzięki specjalnemu systemowi kompensacji rozszerzalności cieplnej. Gwarantowana dokładność pozycjonowania wynosi poniżej 0,002 mm dla 750.000 cykli dzięki opatentowanej konstrukcji sworzni sprężynowo-stożkowych.

Pewność i bezpieczeństwo zamocowania gwarantuje pneumatyczny system kontroli osadzenia palet oraz ich pozycjonowanie w pozycji podniesionej. Wzajemny kontakt powierzchni roboczych następuje dopiero podczas procesu osadzania palety. Dzięki funkcji podnoszenia oraz konstrukcji kulkowej punktów referencyjnych unika się ich uszkodzenia i ułatwia czyszczenie oraz konserwację.

Kompaktowa i prosta konstrukcja palet oraz wykonanie z nierdzewnych materiałów pozwalają na zastosowanie do wszystkich rodzajów obrabiarek od konwencjonalnych po CNC 3-, 4- i 5-osiowych, a także do obrabiarek elektroerozyjnych i maszyn pomiarowych. Dostępne są palety w wersjach 2-, 4- lub 6-pozycyjnych, do mocowań ręcznych oraz mechanicznych pneumatycznych. Powierzchnie robocze frezowane lub szlifowane, z przyłączami lub półfabrykaty do indywidualnych zastosowań.

RÖHM oferuje z jednej ręki uniwersalne palety Zero Punkt oraz kompatybilne przyrządy mocujące. Zaletą takiego programu jest wielorakość zastosowań oraz możliwość kombinacji ze standardowymi uchwytami czy imadłami z mocowaniem ręcznym lub mechanicznym pneumatycznym. Nie traci się czasu na kosztowne i czasochłonne dopasowywanie przyrządów do palet.>> Firma RÖHM zaprasza na swoje stoisko nr 70 na targach INNOFORM w Bydgoszczy 12-14 marca 2019<<

Źródło: RÖHM

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również