Szczypce wynalezione na nowo

© FACOM

Udostępnij:

Marka FACOM wprowadza 5 rodzajów specjalistycznych szczypiec zaciskowych. Nowe narzędzia z serii 500A mają 5-pozycyjny zacisk, opatentowany system otwierania zacisku i opatentowany spust odblokowujący. Rozwiązania te przyspieszają pracę, czyniąc ją bardziej bezpieczną i nie wymagają używania tak dużego nakładu siły, jak to było do tej pory.

Największe innowacje są proste i funkcjonalne. I chociaż w obecnych czasach trudno jest wymyślić coś zupełnie nowego, to FACOM wynalazł szczypce zaciskowe na nowo. Te powszechne narzędzia, ściskające elementy o różnym kształcie i wielkości, wymagają zwykle użycia dużej siły. Inżynierowie FACOM wprowadzili więc kilka nowych rozwiązań, dzięki którym używanie szczypiec nie wymaga siły, jest proste i bezpieczne.Najważniejsza innowacja zastosowana w szczypcach FACOM to spust odblokowujący znajdujący się na dolnej rękojeści szczypiec. Tam, gdzie większość szczypiec wymaga znacznej siły do odblokowania, seria 500A umożliwia pracę bez zrywów i prawie bez wysiłku. Opatentowany system otwierania 5-pozycyjnego zacisku jest drugim kluczowym rozwiązaniem w tej serii produktów. Pozwala on na istotną oszczędność czasu dzięki natychmiastowemu otwarciu zacisku przez jeden nacisk na rękojeści. Regulacja odbywa się bardzo szybko, nawet gdy szczypce są zaciśnięte na jakimś elemencie. Obydwa opatentowane rozwiązania pozwalają na błyskawiczną zmianę szerokości chwytu i dostosowanie jej do potrzeb.Najwyższą jakość szczypiec z serii 500A od FACOM, gwarantującą także bardzo silne zaciskanie, zapewniają kute, wzmocnione, równoległe szczęki. Umieszczone na górnej szczęce rowki przytrzymują i zaciskają elementy nawet o małych średnicach. Z kolei dolne szczęki z ząbkami na całej głębokości przytrzymują elementy uniemożliwiając ich ślizganie czy poruszanie, niezależnie od rodzaju materiału, z jakiego je wykonano. Szczypce wyposażono także w ergonomiczne rękojeści ułatwiające wygodny chwyt zarówno w rękawicach, jak i bez nich, oraz zaczep Safety Lock System, zabezpieczający narzędzie przed upadkiem podczas pracy na wysokości.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również