Sześć nowych inwestycji w łódzkiej SSE

©

Udostępnij:

Ponad 200 nowych miejsc pracy powstanie w wyniku inwestycji sześciu firm, które kilka dni temu otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dodatkowo spółki zadeklarowały utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia w wysokości 966 osób.

Firma Megalit Polska oraz Wirthwein Polska zainwestują w Łodzi po raz trzeci. Nowe inwestycje spółek zakładają rozbudowę istniejących już zakładów produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD.Ambro Logistic, Chipita Poland oraz Scanaqua to spółki, które w strefie zainwestują po raz drugi. Ambro Logistic – firma logistyczno-spedycyjna rozbuduje zakład produkcyjny w Przykonie, a także wybuduje magazyn o powierzchni 4,5 tys. m. kw. wraz z infrastrukturą techniczną.

W Tomaszowie Mazowieckim firma Chipita Poland rozbuduje istniejący zakład produkcyjny. W wyniku prac powstanie przynajmniej 50 nowych miejsc pracy a projekt będzie kosztował łącznie 64 mln zł.

Nowa inwestycja spółki Scanaqua zakłada natomiast dywersyfikacje produkcji. W zakładzie tworzone będą elementy (w tym półprodukty) instalacji wodnych i gazowych wykonanych ze stali nierdzewnej, węglowej, miedzi oraz stopu miedzi, niklu, żelaza i mosiądzu.


Budowa hali produkcyjnej w Kutnie to z kolei projekt spółki Vandemoortele Polska. Firma zajmujące się głównie wyrobem i sprzedażą mrożonych produktów spożywczych.

Łącznie projekty inwestycji będą kosztować co najmniej 230 mln zł.Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również