Szlifowanie dużych komponentów z dokładnością do mikrometra

szlifierki, Okamoto, szlifowanie © Okamoto

Udostępnij:

Dwukolumnowe szlifierki producenta szlifierek Okamoto idealnie nadają się do precyzyjnego i ekonomicznego szlifowania dużych komponentów o szerokości ponad 800 mm z dokładnością do mikrometra. Takim przykładem jest seria ACC CHNC, która jest dostępna w trzech wariantach i optymalnie spełnia wysokie wymagania podczas szlifowania prowadnic oraz płaszczyzn i profili.

Aby móc z dużą precyzją szlifować duże powierzchnie, podczas obróbki komponentów XL duże znaczenie ma stabilność systemu. Aby wyeliminować drgania mechaniczne i wibracje, w urządzeniach ACC CHNC 25 zastosowano łoża ze specjalnie wykonanego odlewu mineralnego. Wysoce precyzyjne, skrobane ręcznie i pokryte specjalną powłoką prowadnice ślizgowe typu V, a także osie wyposażone w liniowe prowadnice rolkowe gwarantują łatwe przemieszczanie i płynność ruchów również przy dużym obciążeniu. - Równomierne rozłożenie sił oddziałujących podczas szlifowania zapewnia dużą stabilność całego procesu - mówi Kamil Guttmann z działu sprzedaży w Okamoto.Szlifierka ACC CHNC z drogą posuwu od 2000 do 4000 mm w osi podłużnej oraz drogą posuwu poprzecznego od 1050 do 2050 mm – w zależności od typu maszyny: seria 1000, 1500i 2000 – to maszyna doskonale spisująca się na przykład przy produkcji narzędzi i urządzeń, a tak że małoseryjnej produkcji przemysłowej. Dzięki zastosowanemu oprogramowaniu komunikacyjnemu obsługa jednostki sterującej jest intuicyjna i ułatwia pracę.

- Dzięki różnym opcjom dodatkowym, takim jak elektromagnetyczna płytka mocująca, filtry papierowe z systemem chłodzenia i mocowane do końcówki wrzeciona obciągacze górne, możliwe jest optymalne dostosowanie maszyny do specyficznych warunków produkcyjnych u producenta komponentów. Gwarantuje mu to przewidywalność i niezawodność produkcji - dodaje Guttmann.

Źródło: Okamoto

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również