Szybsze usuwanie materiału

© Seco Tools

Udostępnij:

Firma Seco wprowadziła ostatnio na rynek dwa nowe frezy walcowo-czołowe z węglika spiekanego, które znacznie szybciej usuwają materiał i zapewniają wyjątkową trwałość narzędzi. Frez Jabro-HFM JHF181 to doskonały wybór w przypadku frezowania z dużymi posuwami w stali utwardzanej i stopach na bazie niklu, natomiast frezy Jabro-Solid2 JS564 i JS565 stanowią kontynuację strategii firmy Seco skupiającej się na rozwoju narzędzi do zaawansowanej obróbki zgrubnej szerokiego spektrum materiałów, takich jak stal, stal nierdzewna i stopy tytanu.

Nowy frez Jabro-HFM JHF181 zapewnia tak samo wysoką wydajność, jak pozostałe produkty tego typu. Te głowice frezarskie do dużych posuwów zwiększają prędkość usuwania materiału o 30% w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Frez JHF181 jest wyjątkowo skuteczny przy obróbce skomplikowanych komponentów, które wymagają dużych wysięgów narzędzi i różnych rodzajów obróbki osiowej i promieniowej. Zapewnia on do 30% dłuższą trwałość narzędzia niż inne porównywalne pełnowęglikowe frezy walcowo-czołowe przy obróbce materiałów ISO H. Nowa powłoka HXT marki Seco zapewnia frezowi JHF181 twardą warstwę wierzchnią, która zapewnia zaawansowaną ochronę termiczną i wysoką odporność na ścieranie.Frez JHF181 jest dostępny w wersjach z 2-, 4- lub 5- ostrzami o średnicy skrawania od 2 mm do 16 mm i zakresie długości od 2xD do 7xD. Ten frez walcowo-czołowy ma możliwość bezpośredniego chłodzenia (średnice od 6 do 12 mm).

Dostosowane do zaawansowanych strategii obróbki zgrubnej nowe frezy Jabro-Solid2 JS564 i JS565 gwarantują o 20% dłuższą trwałość narzędzi niż poprzednie wersje dzięki stabilnym stożkowym rdzeniom, polerowanym powłokom NXT i innym cechom jakościowym zapewniającym wysoką wydajność. Frezy JS564 i JS565 charakteryzują się też dużą promieniową szerokością frezowania, utrzymując jednocześnie duże posuwy i prędkości konieczne dla zaawansowanych przejść obróbki zgrubnej. Ponadto dodatnie geometrie ostrzy czołowych tych dwóch frezów walcowo-czołowych sprawiają, że z powodzeniem można je wykorzystywać w operacjach interpolacji osiowej i kołowej.

Nowe, zoptymalizowane rozdzielacze wiórów wytwarzają małe wióry przy znacznych długościach skrawania, zapewniając najlepsze możliwe usuwanie wiórów. Jest to szczególnie korzystne przy obróbce głębokich gniazd, dzięki czemu można ograniczyć ryzyko pęknięcia narzędzia czy wytwarzania elementów brakowych.Frezy JS564 i JS565 są dostępne w wersji z 4- i 5-ostrzami o szerokim zakresie średnic i długości. JS565 występuje też bez rozdzielacza wiórów. Zarówno dla wersji JS564, jak i dla JS565 zakresy średnic chwytów cylindrycznych wynoszą od 3 do 20 mm, a średnice chwytów Weldon od 6 do 20 mm.

www.secotools.com/en/Global/Products/Milling/Solid-carbide-end-mills

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również