Tablice cieni

Preview
Brady
Reklama
Reklama

 

Właściwe zastosowanie blokad LOTO zmniejsza liczbę wypadków podczas prac serwisowych, pozwalając bezpiecznie odizolować źródła energii. Tablice cieni umożliwiają uporządkowaną dystrybucję elementów systemu LOTO, w tym kłódek, a także pełnią funkcję informacyjną w zakresie procedur i bieżących pozwoleń na prowadzenie prac, projektów serwisowych i czynności w ramach odcięcia źródeł energii.

Tablice cieni LOTO znacznie skracają czas potrzebny na wyszukanie odpowiednich narzędzi w obrębie stanowiska pracy. Nawet gdy dane narzędzie jest w użyciu, na tablicy pozostaje zarys narzędzia, w kolorze odpowiadającym miejscu jego przechowywania. Czytelność i wyrazistość przekazu zindywidualizowanych tablic na narzędzia systemu LOTO pozwala zoptymalizować wykorzystanie blokad zgodnie z zasadami produkcji w systemie lean. Warto umieścić elementy systemu LOTO w tym kłódki i dokumenty, w widocznym i łatwo dostępnym dla pracowników miejscu, w którym dodatkowo podawane będą informacje dotyczące pozwoleń na prowadzenie prac, projektów serwisowych i czynności w ramach odcięcia źródeł energii.

Reklama

Łatwa indywidualizacja
Często zbyt duża liczba tablic na narzędzia lub tablic organizacji pracy sprawia wiele kłopotów. Tablice firmy Brady to projekty zindywidualizowane, przygotowane na podstawie wcześniej przygotowanej specyfikacji klienta. Dzięki temu zbędne jest dodatkowe wiercenie czy wycinaniu na tablicy otworów. Wystarczy skontaktować się z firmą Brady i podać liczbę stosowanych blokad lockout i wymaganych kieszonek na dokumenty, które mają znaleźć się na tablicy, a także wymiary części tablicy przeznaczonej do przekazywania informacji oraz materiał, z którego ma być wykonana. Przed finalną realizacją firma Brady przesyła wzór tablicy do zaakceptowania.

Reklama

Mniej wypadków
Tablice cieni do blokad zwiększają skuteczność stosowania systemu LOTO, które celem jest zmniejszenie liczby wypadków podczas prac serwisowych. W czasie wykonywania czynności odcięcia źródeł energii kłódki i inne elementy systemu blokad są wyraźnie widoczne i dostępne, co stanowi dodatkowy bodziec dla pracowników, by stosować procedury systemu lockout i tym samym unikać wypadków w miejscu pracy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama