Tajwańska Misja Handlowa Elementów Złącznych

targi, tajwan, warszawa ©

Udostępnij:

W czerwcu Warszawę odwiedziło 20 firm tajwańskich z branży elementów złącznych. Była to największa misja branżowa z Tajwanu w tym roku. 

W hotelu Sofitel Victoria Warszawa odbyły się spotkania biznesowe zorganizowane przez Taiwan Trade Center Warsaw, oficjalne przedstawicielstwo Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) w Polsce. W 237 spotkaniach handlowych z tajwańskimi partnerami udział wzięło 40 firm z Polski, uczestnicy misji przewidują podpisanie kontraktów o łącznej wartości 2,6 mln USD. Każda z firm odbyła średnio 12 spotkań z firmami polskimi.

Podczas misji handlowej odbyła się również prezentacja gościa specjalnego, pana Dave’a Tsai, Project Managera targów Taiwan International Fastener Show. Targi te to obecnie trzecia największa impreza w tej branży na świecie. Pan Dave Tsai przedstawił tajwańską branżę elementów złącznych oraz zaprosił uczestników do udziału w następnej edycji targów w 2016 roku.

Warszawa była ostatnim i najbardziej obiecującym przystankiem na dwutygodniowej trasie firm tajwańskich, które odwiedziły wcześniej Rosję, Czechy i Węgry. Uczestnicy misji, z których część zaopatruje w elementy złączne największe polskie firmy, wiążą duże nadzieje z rozwojem kontaktów handlowych w naszym kraju. Niektóre firmy planują otwarcie przedstawicielstw i centrów logistycznych w Polsce.

Tajwańska branża elementów złącznych

Tajwan jest drugim największym eksporterem elementów złącznych do Polski. Polskę i Tajwan łączą silne relacje w wielu aspektach rozwoju przemysłu. Całkowita wartość eksportu z Tajwanu do Polski wyniosła w 2014 r. prawie 58 mln dolarów. Główne produkty eksportowe obejmują części samochodowe, elementy złączne, maszyny, sprzęt elektroniczny, tworzywa sztuczne, wyroby gumowe oraz sprzęt sportowy.

Koncentracja przemysłu jest podstawą sukcesu Tajwanu w elementach złącznych

Podczas ponad 60-letniej działalności w produkcji elementów złącznych oraz współpracy z największymi globalnymi koncernami Tajwan osiągnął godną pozazdroszczenia pozycję drugiego największego na świecie eksportera w tej branży, osiągając 10% wartości globalnej produkcji i 9% jej wolumenu. Główne produkty eksportowe w dziedzinie elementów złącznych obejmują wkręty stalowe, śruby, nakrętki i wkręty samogwintujące, a głównymi odbiorcami są USA, Niemcy, Holandia, Japonia i Wielka Brytania.

Tajwańskie firmy są mocno osadzone na globalnych rynkach elementów złącznych dzięki wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom klientów i zdolności do szybkiego reagowania na najnowsze trendy oraz osiągnięcia techniki. Ponadto, kluczowi gracze stale udoskonalają swoje produkty łącząc wiedzę i doświadczenie z innowacyjnym myśleniem o R&D i procesie produkcyjnym, aby dostarczać jak największą wartość dodaną oraz wysokiej klasy specjalistyczne produkty dla branży budowlanej, motoryzacyjnej, ICT, medycznej oraz przemysłu lotniczego.Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również