Tarcze diamentowe do cięcia materiałów budowlanych

©

Udostępnij:

Znany z wytwarzania ściernic do obróbki metali Zakład Produkcji Artykułów Ściernych z Mszany Dolnej, członek grupy Inco-Veritas SA, rozszerza swoją ofertę o tarcze diamentowe do cięcia materiałów budowlanych. Nowe produkty proponuje w dwóch podstawowych grupach jakościowych: Inco Diam i Diaston.

Tarcze oznakowane marką Inco Diam przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych, natomiast tarcze oznaczone marką Diaston służą do zastosowań standardowych i należą do segmentu value (jakość za rozsądną cenę). Obydwie grupy tarcz gwarantują efektywne cięcie materiałów ceramicznych oraz materiałów z tworzyw mineralnych, takich jak beton, kostka brukowa, cegła, dachówka, granit itp. Niezwykle wysoka wydajność i dokładność cięcia zachowana jest przy jednoczesnym wysokim poziomie żywotności.W ramach obu grup asortymentowych wyróżnić możemy trzy podstawowe typy tarcz, których podział wynika z kształtu warstwy tnącej. Kształt ten determinuje sposób ich używania oraz rodzaj obrabianego materiału. Pierwszym typem jest tarcza segmentowa (uniwersalna) - ma obrzeże segmentowe i przeznaczona jest do cięcia na sucho materiałów średnio twardych, m.in. betonu, cegły, dachówki czy kostki brukowej. Drugim typem jest tarcza ciągła (ceramiczna) - ma obrzeże ciągłe i stosowana jest do cięcia na mokro materiałów ceramicznych, takich jak płytki ceramiczne, glazura, gres, klinkier i terakota. Trzecim typem zaś jest tarcza turbo - ma nasyp falisty i używa się jej do cięcia na mokro i na sucho materiałów twardych (betonu, granitu, cegły elewacyjnej, klinkieru, dachówki ceramicznej i betonowej, krawężników, kostki brukowej, marmuru).

W ofercie firmy znajdują się również tarcze diamentowe z elementami spiekanymi laserowo, które służą do specjalnej obróbki różnych materiałów, np. asfaltu, betonu, granitu, marmuru.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie wyroby z grupy tarcz diamentowych oferowane przez Inco-Veritas mają znak bezpieczeństwa B.

(ak)

www.incoflex.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również