Targi Aluminium ze zmienionym terminem

©

Udostępnij:

Odbywające się w cyklu dwuletnim targi Aluminium nie odbędą się na jesieni tego roku w Düsseldorfie. Organizatorzy, w obawie przed skutkami pandemii koronawirusa, postanowili przenieść targi na maj przyszłego roku.

Targi Aluminium to jedna z najważniejszych imprez branżowych przemysłu aluminiowego. Co dwa lata wystawa ta gromadzi w Düsseldorfie przeszło 1000 wystawców i ok. 23 000 odwiedzających ze 100 krajów. W tym roku targi miały odbyć się w dniach 6-8 października, ale ostatecznie organizatorzy postanowili przenieść je na przyszły rok. Nowy termin targów Aluminium to 18-20 maja 2021 r.

Jak zapewniają organizatorzy, decyzja została podjęta po licznych rozmowach z przedstawicielami branży i partnerami targi, którzy opowiedzieli się za przełożeniem targów. Przemysł aluminiowy, a także międzynarodowe łańcuchy dostaw zostały mocno dotknięte pandemią i wprowadzanymi w poszczególnych państwach restrykcjami i obostrzeniami.


Wraz z wystawcami i partnerami cały czas liczyliśmy na to, że koniunktura się poprawi i uda nam się zorganizować targi w październiku. Niestety ta nadzieja nie ziściła się. Zdecydowana większość wystawców wyraziła zatem życzenie, aby targi Aluminium zostały przełożone na przyszły rok – mówi Michael Freter, dyrektor zarządzający Reed Exhibitions Deutschland. – We współpracy ze wszystkimi uzgodniliśmy, że odraczając termin targów na 2021 r. możemy zaoferować branży najlepsze warunki do udanego przeprowadzenia targów w nowym terminie.

Wraz z wybuchem pandemii Covid-19 popyt na aluminium spadł, w niektórych przypadkach nawet dość znacznie. Co ważne, według niemieckiego stowarzyszenia przemysłu aluminiowego (Gesamtverband der Aluminiumindustrie) gwałtownie spadło zapotrzebowanie na aluminium z takich branż jak motoryzacja czy lotnictwo.

Decyzja o przeniesieniu targów Aluminium na maj przyszłego roku jest naszym zdaniem absolutnie słuszna. Rynki aluminium znalazły się w stagnacji w wielu państwach. Obecnie wciąż jeszcze nie widzę poprawy – powiedział Marius Baader, dyrektor zarządzający GDA, która aktywnie wspiera targi  Aluminium. – Nasza branża koncentruje się obecnie głównie na zabezpieczaniu biznesu i zatrudnienia. Nasze materiały i produkty są rozwiązaniami dla wyzwań teraźniejszości i przyszłości, niemniej jednak obecnie koncentrujemy się na ustabilizowaniu gospodarki. Maj przyszłego roku wydaje się odpowiednim czasem, kiedy targi Aluminium będą mogły stanowić ważny impuls nowego startu dla naszych klientów.


TOP w kategorii
Podobnego zdania jest również dr Gerd Goetz, dyrektor generalny europejskiego stowarzyszenia przemysłu aluminiowego. – Obecnie skupiamy się na zrównoważonych środkach gospodarczych w celu przezwyciężenia kryzysu przez UE i jej państwa członkowskie. Przemysł aluminium może odegrać kluczową rolę w realizacji zielonego europejskiego planu działania. Dlatego targi Aluminium są dla nas ważne – szczególnie w przyszłym roku, kiedy sytuacja w branży znów się uspokoi – powiedział Gerd Goetz.

Źródło: Reed Exhibition Deutschland

Udostępnij:

DrukujMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również