Targi AUTOMATICA 2014 - zanosi się na rekord

Automatica 2014 ©

Udostępnij:

27 marca w warszawskim hotelu "Hilton" odbyła się konferencja prasowa prezentująca kolejną edycję Targów AUTOMATICA 2014, które odbędą się już w dniach 3-6 czerwca tego roku w Monachium. O wyjątkowym programie targów mówili Armin Wittman – komisarz Targów Automatica oraz Grzegorz Grabarczyk – dyrektor biura Targów Monachijskich w Polsce. Grzegorz Bosak – dyrektor SCHUNK Intec Sp z o.o. omówił natomiast jeden z najważniejszych tematów, którym podporządkowane są tegoroczne targi czyli rozwój robotyzacji w Polsce i na świecie.

Armin Wittman zaprezentował przede wszystkim dane statystyczne dotyczące tegorocznej imprezy. Jak zaznaczył komisarz targów, w tym roku spodziewa się co najmniej 740 wystawców z całego świata. Dodał również, że dobra koniunktura gospodarcza w Niemczech i współlokalizacja targów, zapewnią silny wzrost liczby odwiedzających. Tym razem na terenie targów Monachijskich odbędą się dwa równolegle, niezmiernie ważne wydarzenia. Tradycyjnie już będą to największe europejskie targi obsługi przemysłu MAINTAIN, które zapewniają szeroką ofertę związaną z kontrolą, konserwacją, renowacją i optymalizacją maszyn, urządzeń oraz infrastruktury technicznej w przedsiębiorstwach, prezentując cały łańcuch wartości przemysłowego utrzymania ruchu. Coraz wyższa pozycja przemysłu energii słonecznej w dostępnych rozwiązaniach zautomatyzowanych, była z kolei powodem włączenia do projektu Targów Intersolar Europe, które są największą na świecie platformą kombinacji fotowoltaiki i magazynowania energii. Warto zaznaczyć, że w 2013 r. stoiska 1 292 wystawców z 47 krajów odwiedziło niemal 47 tys. odwiedzających ze 151 krajów a w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.- Jesteśmy przekonani, że wystawcy i odwiedzający monachijskie centrum wystawiennicze skorzystają w równym stopniu z potencjału synergii trzech inicjatyw targowych odbywających się równocześnie – mówił Armin Wittman.

W poprzedniej edycji targów AUTOMATICA uczestniczyło 697 wystawców reprezentujących 40 krajów. Wystawcy międzynarodowi, spoza Niemiec, stanowili ok. 30% ogólnej liczby wystawców. W 2012 roku targi AUTOMATICA odwiedziło ponad 30 tys. fachowców z branży ze 111 państw. Aż 86% z nich to osoby decyzyjne, kierownicy i inżynierowie produkcji, mający wpływ na procesy produkcyjne w swoich zakładach. Uczestnicy targów wystawili bardzo wysokie noty organizatorom za fachowość i trafność oferty, a bardzo wysokie oceny za poziom satysfakcji przyznało targom ponad 90% obecnych. Aż 96% uczestników zadeklarowało chęć powrotu przy kolejnej edycji.

Według przedstawicieli Targów Monachijskich, w tegorocznym wydarzeniu weźmie udział blisko 3000 wystawców i około 100.000 zwiedzających z ponad 100 krajów.

Targi AUTOMATICA 2014 odbędą się w pięciu halach wystawowych na powierzchni 55 tys. m2. W sąsiednich halach będą odbywać się jednocześnie trzy inne wydarzenia:

Targi INTERSOLAR - największe światowe targi technologii energii słonecznej,

Targi MAINTAIN – międzynarodowe targi utrzymania procesów produkcji oraz

Targi ELECTRICAL ENERGY STORAGE – międzynarodowe targi urządzeń magazynowania energii.Główne działy tematyczne na AUTOMATICA 2014 to: 

 • Technologie montażu i zastosowań
 • Robotyka
 • Wizje maszyn przemysłowych
 • Technologie sensorów
 • Systemy pozycjonerów
 • Napędy
 • Technologie systemów kontrolnych
 • Systemy zabezpieczeń
 • Systemy, nośniki zaopatrzenia –elektryka, hydraulika, pneumatyka
 • Usługi, software, badania naukowe
 • Technologie bezpieczeństwa

Warto zwrócić uwagę na bogaty program imprez towarzyszących, w tym: AUTOMATICA Forum – cykl wykładów, spotkań o rozwoju automatyki, pokazy innowacyjnych technologii (m.in. rozwiązań Industry 4.0, zastosowań robotów serwisowych czy produkcji części z kompozytów), konferencja ISR/ROBOTIC oraz ponad 150 pokazów z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań w dziedzinie robotyki, automatyzacji produkcji i organizacji produkcji.

www.automatica-munich.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również