Targi electronica 2014 z bogatym programem ramowym

Preview
Reklama
Reklama

Od 11. do 14. listopada monachijskie tereny targowe Messe München staną się ponownie centrum międzynarodowego przemysłu elektronicznego. Obok przeszło 2600 wystawców z całego świata na odwiedzających targi electronica 2014 czeka obszerny program ramowy: na konferencjach i forach eksperci będą informowali o trendach i aktualnym rozwoju branży. Nieważne, czy programista, kupujący, handlowiec, czy też manager – targi electronica oferują każdemu uczestnikowi możliwość zdobycia cennych informacji: od aktualnej elektroniki samochodowej przez systemy Embedded aż po internet przedmiotów.

Sektor przemysłowy znajduje się obecnie w obliczu radykalnych zmian: technologie informacyjne i komunikacyjne (ITK) łączą produkcję ze środowiskiem przemysłowym w zupełnie nowej formie. Tym samym postępująca miniaturyzacja części elektronicznych idzie w parze z podłączeniem do sieci w coraz to nowych zakresach przemysłu i nowych dziedzinach życia. Wpływ tej „czwartej rewolucji przemysłowej“ jest obserwowalny w tym roku szczególnie intensywnie.

 

Reklama

electronica Forum – symbol internetu przedmiotu

11. listopada w ramach electronica Forum podczas dyskusji przy okrągłym stole omówione zostaną możliwości i wyzwania internetu przedmiotów. Pytania dotyczące bezpieczeństwa, które powstają przy stale rosnącej liczbie podłączeń do sieci, będą omawiane na bieżąco w czasie wykładów. Dodatkowo uczestnicy zostaną poinformowani o aktualnych rozwiązaniach z zakresu Lighting, jak również elektroniki organicznej i drukowanej.

 

Reklama

PCB & Components Market Place – centrum uwagi skupione na mikrosystemach

Czujniki, przetwarzanie sygnału, baterie i nadajniki stają się z czasem tak małe, energooszczędne i tanie, że praktycznie mogą mieć zastosowanie wszędzie. W połączeniu ze stale rosnącym rozpowszechnieniem sieci radiowych mikrosystemy MEMS (Micro-Electro-Mechanical Systems) stają się kluczową technologią do osieciowania rzeczy w internecie. MEMS Forum w ramach PCB & Components Market Place oferuje w tym roku targom electronica cały cykl wykładów na ten temat. Kolejnym zagadnieniem forum będą złożone, globalne łańcuchy dostaw. W środę 12. listopada, w ramach prowadzonych dyskusji „Supply Chain Management in the Electronics Industry“, zostaną zaprezentowanie wyniki zespołu pracowników Centralnego Zrzeszenia Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektronicznego (ZVEI). Ponadto zagadnienie PCB & Components Market Place dotyczy płytek obwodu drukowanego, a pozostałe nośniki elektroniczne odnoszą się do Electronic Manufacturing Services (EMS).

 

Embedded Forum: miejsce spotkań dla wytwórców sprzętu i oprogramowania

Producenci półprzewodników oraz narzędzi, jak również usługodawcy przedyskutują podczas konferencji embedded platforms cConference oraz embedded Forum możliwości rozwiązań w projektowaniu, multicore, technologii Ethernet oraz low-power. Wiele wykładów w programie forów będzie poświęconych internetowi przedmiotów oraz bezpieczeństwu systemów embedded. Pozostałe wykłady skupią swoją uwagę na aktualnym rozwoju w zakresie technologii monitorowania silnikiem.

 

Automotive Forum: w centrum zainteresowania samochód połączony z siecią

W czasie targów electronica, 10. listopada na konferencji automotive conference oraz na automotive Forum zostanie omówione specyficzne dla branży zagadnienie przemysłu samochodowego. W sektorze motoryzacyjnym na znaczeniu nabiera oprogramowanie oraz osieciowanie. Wyzwaniom rynku staną na czele różne wykłady, jak również dyskusja panelowa zaplanowana na 12. listopada. Większość referentów skupi się na zagadnieniach związanych z rozwojem technologii oświetlenia i elektroniką usługową.

                       

Exhibitor Forum – forum wystawców – przedstawi nowości produktowe

Podczas dni targowych liczni wystawcy targów electronica poinformują o nowych produktach, postępach
i usługach w ramach Exhibitor Forum. W półgodzinnych wykładach przedsiębiorcy zaprezentują swoje innowacje. Odwiedzający będą mieli tym samym możliwość uzyskania informacji o licznych nowościach
w krótkim czasie.

 

Konferencja IT2Industry Conference omówi przemysł 4.0

Wśród odbywających się w ramach targów electronica konferencji będzie miała miejsce konferencja IT2Industry Conference z fachowymi wykładami oraz przykładami Best-Practice-Beispielen jak również z przedstawionym wpływem internetu rzeczy na przemysł. Konferencja ma miejsce pierwszego dnia targów, 11. listopada, w centrum prasowym Ost na monachijskich terenach targowych Messe München. Kierownicy produkcji, inżynierowie i programiści omówią rozwiązania ITK w przemyśle elektronicznym, produkcji elektroniki lub budowie maszyn i urządzeń. Łącznie sześć obszarów konferencyjnych skupi się na zagadnieniach dotyczących infrastruktury i sieci, energii, Machine-to-Machine (M2M), sensoryki, bezpieczeństwa oraz oprogramowania przemysłowego.

 

Wireless Congress

Podczas konferencji Wireless Congress ‚Systems & Applications’ w dniach 12. i 13. listopada w ICM – Internationales Congress Center München – eksperci z branży omówią aspekty techniczne dzisiejszej
i przyszłej technologii bezprzewodowej, głównie do zastosowań w przemyśle.

 

Wszystkie aktualne terminy targów electronica dostępne są w kalendarium.

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama