Targi electronica 2018 z rekordowymi wynikami

Messe München

W ubiegłym tygodniu w Monachium odbyły się Międzynarodowe Targi Elektronicznych Komponentów, Systemów i Zastosowań - electronica 2018, w których wzięło udział 3.100 wystawców z ponad 50 krajów oraz 80.000 odwiedzających z ponad 80 krajów. To wzrost o ok. 10% w porównaniu do poprzedniej edycji targów. Głównymi tematami tegorocznej imprezy były blockchain, sztuczna inteligencja i elektronika medyczna.

Falk Senger, dyrektor zarządzający targów Messe München, był bardzo zadowolony z rekordowych wyników. - Targi elektronica są najważniejszym miejscem spotkań branży elektronicznej. W tym roku odnotowaliśmy o 8% więcej wystawców, 10-procentowy wzrost liczby odwiedzających i ponad 20-procentowy wzrost powierzchni wystawienniczej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wśród wystawców i odwiedzających targi electronica cieszą się rosnącą popularnością.

Pod względem liczby wystawców wiodącymi krajami były naturalnie Niemcy, a następnie Chiny, Tajwan, USA i Wielka Brytania.

Również z punktu widzenia Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego targi odniosły sukces. Jak zaznaczył Christoph Stoppok, kierownik ds. komponentów, mobilności i systemów, pozytywną tendencję na rynku elektronicznym w bieżącym roku widać było także na targach. - Niemniej jednak brak wykwalifikowanej siły roboczej to problem, który nie może być ignorowany. Dzięki "electronica Experience", targi electronica stworzyły udany format, który ma zainspirować uczniów i studentów do tematów związanych z szeroko pojętą branżą elektroniczną - dodał Christoph Stoppok.

Organizatorów cieszy również zadowolenie gości, którzy pojawili się w ciągu czterech dni targowych. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że 99% odwiedzających oceniło tegoroczną edycję targów jako bardzo dobrą albo doskonałą. Pod względem liczby odwiedzających, poza Niemcami, najwięcej gości przybyło z Włoch, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, USA, Rosji, Chin oraz Polska.

Pierwszego dnia targów prestiżowi przedstawiciele branży omówili znaczenie sztucznej inteligencji dla elektroniki. W rozmowach uczestniczyli: Jean-Marc Chery (STMicroelectronics), Dean Ding (Alibaba), Alexander Kocher (Elektrobit), Reinhard Ploss (Infineon), Walden Rhines (Mentor Graphics) i Kurt Sievers (NXP).

Ważnym wydarzeniem był również wykład amerykańskiego ekonomisty Jeremiego Rifkina w pierwszym dniu targów. W swoim wystąpieniu powiedział on m.in.: - Musimy zrozumieć, do czego możemy użyć sztucznej inteligencji, a do czego nie. Duża ilość danych odgrywa ważną rolę w komunikacji, zużyciu energii i transporcie. AI ma sens w tych sektorach, aby zwiększyć wydajność i obniżyć koszty.

Źródło: Messe München

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę