Targi EUROTOOL 2017. AFM nie spoczywa na laurach i pracuje nad nowymi maszynami

© Raven Media

Udostępnij:

Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM otrzymała nagrodę Złotego Smoka targów EUROTOOL w kategorii obrabiarki za centrum obróbkowe pionowe R1000.

Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM to jedna z najstarszych polskich firm. Powstała w 1946 r. i od tego czasu jest jednym z czołowych producentów obrabiarek w naszym kraju. W 2000 r. AFM rozpoczęła produkcję własnej konstrukcji pionowych centrów obróbkowych i właśnie jedną z takich maszyn zaprezentowała podczas odbywających się w Krakowie targów EUROTOOL.– Zaprezentowaliśmy tutaj nasz najnowszy produkt w zakresie centrów pionowych – opowiada Artur Bartkowiak, prezes zarządu Andrychowskiej Fabryki Maszyn DEFUM . – Nasze centrum ma zupełnie zmieniony design, nową obudowę, ale też parę innych elementów z tym związanych – dodaje.

I kontynuuje: – Przede wszystkim zamknęliśmy wszystkie elementy w jednej powierzchni zajmowanej przez maszynę. Kiedyś stosowaliśmy m.in. wózki na narzędzia, a w tej chwili postawiliśmy na zabudowę półeczkę na podręczne rzeczy dla operatorów oraz miejsce do schowania drobnych przedmiotów za układem sterowania. Do tego założyliśmy magazyn z szybką wymianą narzędzi, zamknęliśmy dach, który oddziela przestrzeń obróbczą od reszty otoczenia. Zabezpiecza on przed wydobywaniem się pary wodnej i mgły olejowej powstającej przy wysokowydajnej obróbce skrawaniem. Oczywiście to jest kosmetyka, ale też wpływająca na ergonomię i samą funkcjonalność maszyny od strony operatorskiej.

W tym roku Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM wprowadziła na rynek kilka nowych wersji tokarek. Artur Bartkowiak zdradza, że jego firma pracuje już nad nowymi wyrobami. – Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami dużego centrum 1600x800, nad nową tokarką z przechwytem Tab 25 oraz w wersji większej, w granicach 630 mm przelotu nad łożem – zapowiada.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również