Targi Innoform 2017 - zapowiedź

hala wystawowa w Bydgoszczy © Innoform

Udostępnij:

I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform 2017 odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 25-27 kwietnia br.

Przetwórstwo tworzyw polimerowych i produkcja form wtryskowych to jedna z branż polskiego przemysłu, która odnotowuje najwyższą dynamikę. Na miesiąc przed inauguracją targów udział w nich potwierdziło wiele firm, zainteresowanych prezentacją ofert w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych w Polsce.Wszystko dla narzędziowców
W targach wezmą udział przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych.

Zainteresowanie udziałem w targach wykazały m.in. firmy dostarczające normalia i stal, dostawcy obrabiarek CNC, dostawcy narzędzi specjalistycznych i pomiarowych. Nie powinno zabraknąć przetwórców i dostawców urządzeń wspomagających produkcję z tworzyw sztucznych. Silną reprezentację stanowić będą członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym takie narzędziownie.

Pierwszego dnia targów odbędą się dwa bloki konferencyjne. Pierwszy będzie poświęcony narzędziom, drugi zaś tworzym sztucznym. Drugiego dnia będzie miał miejsce blok tematów ogólnych, podczas którego będzie mowa m.in. o dotacjach unijnych dla branży narzędziowej, sposobach przekonania pracowników na nowe rozwiązania czy najnowszych rozwiązaniach dla poprawy indywidualnego bezpieczeństwa pracowników w pracy.Program towarzyszący Targom

KONFERENCJA NARZĘDZIOWO-PRZETWÓRCZA
Organizator: Bygoski Klaster Przemysłowy
25-26 kwietnia 2017 r.

25 kwietnia 2017 r.

I. BLOK NARZĘDZIOWY
1. Optymalizacja odkształceń wyprasek z wykorzystaniem symulacji procesu wtrysku, FADO Sp. o.o.
2. Innowacyjne rozwiązania systemów gorącokanałowych do produkcji wyprasek wielokomponentowych oraz wytwarzanych z tworzyw technicznych, Mold-Masters Europe GmbH A MILACRON Company
3. Minimalizacja naprężeń w konstrukcji form wtryskowych, HASCO Polska Sp. z o.o.
4. Najnowsze narzędzia TaeguTec do obróbki skrawaniem form wtryskowych i matryc, KONEK PSN Sp.j.
5. Kontrola jakości i utrzymanie w ruchu wkładek z chłodzeniem konformalnym, FADO Sp. z o.o.
6. Zjawiska termiczne zachodzące w systemach gorącokanałowych, WADIM PLAST Narojek Sp.j.

II. BLOK PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH
1. BADANIA – NARZĘDZIA – TECHNOLOGIE – oferta badawcza jednostek B+R zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym
2. Odlewanie próżniowe jako niskobudżetowe rozwiązanie dla produkcji małoseryjnej, ARRK Shapers’ Polska Sp. z o.o.
3. Koncepcja sustainability w przetwórstwie tworzyw sztucznych, Hanplast Sp. z o.o.
4. RoboINNOWACJE firmy FANUC dla branży narzędziowo-przetwórczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, Fanuc Polska Sp. z o.o.
5. Przetwórstwo kompozytu polimerowo-drzewnego z dodatkiem napełniacza mineralnego, Hanplast Sp. z o.o.

26 kwietnia 2017 r.

I. BLOK TEMATÓW OGÓLNYCH
1. Promocja gospodarcza Bydgoszczy, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego
sp. z o.o.,
2. Najnowsze rozwiązania technologiczne dla poprawy indywidualnego bezpieczeństwa pracowników w pracy, HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe sp. z o.o.
3. Jak wdrażać nowe rozwiązania, kiedy pracownicy reagują na nie oporem, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang
4. Dotacje unijne dla branży narzędziowej – już dziś sięgnij po bezzwrotne środki, EDORADCA sp. z o.o. sp.k.
5. Jak zaciekawić klienta naszą ofertą, kiedy taką samą proponuje mu wielu, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang

Koszty
Udział w konferencji jest bezpłatny w ramach biletu wstępu na targi. Wymagana rejestracja na www.innoform.pl/rejestracja
Rejestracja udziału w konferencji
W celu zgłoszenia udziału w konferencji należy do dnia 14.04.2017 r. wysłać dane uczestnika na adres: bkp@klaster.bydgoszcz.pl


GIEŁDA KOOPERACYJNA

Organizator: Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agancji Rozwoju Regionalnego S.A., Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o

26 kwietnia 2017 r. godzina 11.00 do 15.00

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Bydgoski Klaster Przemysłowy, serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej, towarzyszącej Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, która odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.
Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniach?

Giełda Kooperacyjna daje możliwość i szansę do zaprezentowania oferty produktowej, technologicznej bądź badawczej, nie tylko partnerom krajowym, ale przede wszystkim zagranicznym. Spotkania tego typu często owocują nawiązaniem długotrwałej współpracy o charakterze międzynarodowym.

Na czym polega giełda kooperacyjna?
1. Uczestnicy w formularzu rejestracyjnym on-line określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać,
2. Dane zarejestrowanych firm na bieżąco umieszczane są w katalogu on-line na stronie giełdy (każdego dnia w katalogu pojawiają się nowe firmy!)
3. Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru partnerów, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy,
4. 26 kwietnia 2017 r., przy ponumerowanych stolikach, odbywają się serie uprzednio zaaranżowanych 30-minutowych spotkań pomiędzy dobranymi w pary firmami.

Koszty
Udział w Giełdzie Kooperacyjnej jest bezpłatny.

Rejestracja
W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy do dnia 10.04.2017 r. zarejestrować firmę za pośrednictwem systemu talkB2B.

Podczas spotkań kooperacyjnych, otrzymają Państwo zaktualizowaną wersję harmonogramu rozmów. Pracownicy sieci Enterprise Europe Network w czasie trwania Giełdy pozostaną do Państwa dyspozycji.

Wszystkie firmy zainteresowane udziałem w spotkaniach, zapraszamy do kontaktu z konsultantami ośrodka Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Więcej informacji o wydarzeniach na www.innoform.pl

Źródło: Innoform

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również