Targi INNOFORM online – podsumowanie

targi Innoform © Bydgoski Klaster Przemysłowy

Udostępnij:

Tegoroczne Wydarzenie Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® dobiegło końca. Gospodarze wydarzenia – Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zadbali, aby w dniach 20-22 kwietnia, każdy uczestnik mógł zapoznać się z najnowszymi trendami i doniesieniami ze świata, nawiązać cenne kontakty i poznać nowości technologiczne dostępne na rynku.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, w ciągu trzech dni wzięło w nim udział ponad 600 osób. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli branży z zagranicy, m.in. z Niemiec, Turcji, Rumunii, Słowacji, czy Chin.Pierwszego dnia odbyła się konferencja „ECO-DESIGN i Covid 19 – wyzwania i możliwości rozwoju branży narzędziowo-przetwórczej”. Podczas pierwszego panelu zaproszeni goście przybliżyli uczestnikom sytuację firm w czasie pandemii, napotykane przez przedsiębiorców trudności oraz możliwe ścieżki rozwoju. Poruszona została też kwestia roli branży narzędziowej w rozwoju gospodarczym regionu oraz całego kraju.

panel podczas targów Innoform

Tematem przewodnim drugiego panelu było stosowanie zasady ECO-DESIGN w branży narzędziowo-przetwórczej. Odbyła się dyskusja o zmianach w ustawodawstwie Unii Europejskiej związanych z gospodarką obiegu zamkniętego.

Drugiego dnia odbyła się branżowa e-giełda kooperacyjna. Podczas indywidualnych spotkań biznesowych uczestnicy mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Na giełdę zarejestrowało się ponad 120 uczestników, zorganizowano 79 spotkań bilateralnych, w tym 69 spotkań o charakterze międzynarodowym.

Ważną częścią targów były również prezentacje wystawców, którzy przedstawili najnowsze technologie i produkty dla branży formierskiej. Organizatorzy zadbali, aby każdy zainteresowany mógł się z nimi zapoznać dzięki specjalnie w tym celu uruchomionej e-platformie.Źródło: Bydgoski Klaster Przemysłowy

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również