Targi Intec i Zuliefermesse 2015: europejskie spotkanie branży metalowej i maszynowej w Lipsku

©

Udostępnij:

Odbywające się w dniach od 24 do 27 lutego targi Zuliefermesse i Intec będą w 2015 roku najważniejszym wydarzeniem dla branży obróbki metali i branży maszynowej w Niemczech. Głównymi zagadnieniami obu imprez są maszyny i technologie produkcji obróbki metali oraz przemysł poddostawców.

„W trakcie ostatnich tygodni prowadziliśmy intensywne rozmowy z współpracującymi z nami organizacjami branżowymi oraz naszymi wystawcami. Wyniki tych spotkań są bardzo pozytywne. Branża metalowa i maszynowa cieszy się aktualnie bardzo dobrą koniunkturą, co ma bezpośrednie przełożenie na udział w targach branżowych”, mówi dr Deliane Träber, dyrektor Pionu Targów Przemysłowych. „W połowie kwietnia liczba zgłoszonych wystawów na targi Intec była o 30 procent wyższa, niż w porównywalnym okresie jej ostatniej edycji. Wśród otrzymanych zgłoszeń znajduje się wiele nowych, znanych na rynku, firm.”Kersten Bunke-Njengué, dyrektor targów Intec i Zuliefermesse, uzupełnia: „Tak duża liczba zgłoszonych wystawców pozwala nam rozpocząć proces przyznawania lokalizacji stoisk już w maju. Swoją obecność zaanonsowały także wiodące firmy z Polski." W 2015 roku targi Intec zajmować będą powierzchnię aż 3 hal targowych, a targi Zuliefermesse powierzchnię 1 hali. Łączna powierzchnia wystawiennicza obydwu imprez targowych wynosić będzie 80.000 metrów kwadratowych.

Wyzwania dla produkcji przemysłowej
Nowoczesna produkcja przemysłowa musi dziś sprostać wielu wyzwaniom, pozwalającym na zachowanie konkurencyjności i innowacyjności zakładów. Rozwiązaniem jest wprowadzenie automatyzacji procesów technologicznych, innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz konsekwentne i efektywne wykorzystywanie wszystkich dostępnych zasobów. Widoczne jest to również na stoiskach wystawców obu imprez branżowych.

Do głównych zagadnień targów Intec należy najnowsza oferta maszyn i obrabiarek, automatyzacja produkcji i robotyka, technika laserowa i technika spawania, technologie operowania, technika pomiarowa i kontrola jakości, jak i narzędzia precyzyjne, przyrządy oraz produkcja narzędzi i form.

Targi Zuliefermesse należą do wiodących w Europie imprez wystawienniczych dla dostawców części, komponentów i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego i lotniczego oraz tworzyw sztucznych, elektroniki i elektrotechniki. Do grona wystawców należą zakłady produkujące na zlecenie, zakłady poszukujące partnerów projektowych i technologicznych oraz usługodawcy z Europy Środkowej. 30 procent wystawców targów Zuliefermesse pochodzi z zagranicy.

 Targom Intec i Zuliefermesse towarzyszy bogaty program konferencji, wystaw specjalnych i prezentacji organizowanych bezpośrednio w halach oraz na terenie Lipskiego Centrum Kongresowego (CCL).

Firmy zainteresowane nawiązaniem konkretnych kontaktów biznesowych mają możliwość skorzystania z Międzynarodowej Giełdy Kooperacji „CONTACT: Business Meetings”, organizowanej w ramach europejskiej sieci Enterprise Europe Network. Wybór partnerów do spotkań odbywa się na kilka miesięcy przed targami, natomiast rozmowy kooperacyjne mają miejsce w trakcie trwania imprezy. Dla wystawców udział w giełdzie jest bezpłatny.

Ostatnia edycja targów Intec i Zuliefermesse w roku 2013 zakończyła się rekordowym wynikiem. Na obydwu imprezach obecnych było 1.352 wystawców z 29 krajów oraz 21.400 odwiedzających z 27 krajów, z czego 98% stanowili przedstawiciele branży.

Dalsze informacje dla wystawców, wraz z formularzami zgłoszeniowymi można znaleźć pod adresem www.targi-intec.pl oraz www.poddostawcy.pl.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również