Targi ITM Polska 2018 rozpoczęte

targi ITM 2018 © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

„Na drodze do Przemysłu 4.0” – to hasło przewodnie rozpoczętych we wtorek w Poznaniu targów ITM Polska 2018, jednego z największych spotkań branży przemysłowej w tej części Europy. Potrwa ono do 8 czerwca.

W oficjalnej uroczystości otwarcia imprezy wzięło udział ponad 100 osób, w tym m.in. wystawcy, przedstawiciele uczelni wyższych, władz miasta Poznania i województwa oraz odwiedzający. Dla tych ostatnich wspomniana impreza stanowi niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się ofertom nie tylko polskich, ale i międzynarodowych firm, wymiany doświadczeń, a także odbycia spotkań z partnerami handlowymi z całego świata. 

– Kiedyś targi czerwcowe w Poznaniu gromadziły wszystkie imprezy wystawiennicze, na których prezentowało się całe spectrum wystawców z różnych branż. Dziś czerwcowe targi to jedna z wielu odbywających się w ciągu roku imprez handlowych w kompleksie naszych hal. Teraz są to targi dedykowane, na które składają się obrabiarki do metalu, sam metal oraz inżynierowie metalu – powiedział Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jak podkreślił Przemysław Trawa, dzięki wystawcom targi ITM Polska to impreza o bardzo dobrej i wciąż rosnącej randze: – To poniekąd też pokłosie inwestycji prowadzonych w naszym kraju, które stały się kołem napędowym polskiej gospodarki. Obyśmy mogli korzystać z tej hossy jeszcze przez kilka następnych lat, bo mamy świadomość, że przecież nic nie trwa wiecznie.

 

ITM Polska to jedne z największych i najważniejszych targów przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, o czym świadczy fakt, że co drugim z blisko tysiąca wystawców jest firma zagraniczna. Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Indie, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy – to tylko niektóre kraje reprezentowane na poznańskich targach. Ich przedstawiciele pokazują innowacyjne maszyny i rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy. W stolicy Wielkopolski prezentowany jest również dorobek inżynierów, zespołów projektowych i jednostek naukowych.Zakres branżowy tegorocznych targów ITM Polska obejmuje siedem salonów tematycznych: Mach-Tool (obrabiarki i narzędzia), Surfex (obróbka powierzchni), Hape (hydraulika, pneumatyka, napędy), Metalforum (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), Welding (spawalnictwo), Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), BHP (bezpieczeństwo pracy w przemyśle). W tym samym czasie odbywają się także targi 3D Solutions, Modern log, Focast oraz Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i Subcontracting ITM Meetings.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również