Targi ITM potwierdzają, że kryzys się skończył

ITM Polska 2017 © MM

Udostępnij:

- Z punktu widzenia tych targów kryzys się skończył - powiedział Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, na uroczystości otwarcia targów ITM Polska, MODERNLOG, SUBCONTRACTING i 3dSolutions.

Świadczą o tym przede wszystkim liczby: ponad 1000 wystawców z Polski i zagranicy, 12 zajętych pawilonów i wiele tysięcy spodziewanych gości. Wszystko to sprawia, że rozpoczęte dziś wydarzenie ITM Polska 2017 jest jedną z największych imprez branży przemysłowej w naszej części Europy. Wszystkim wystawcom prezes Trawa życzył, by podczas targów sami wyraźnie odczuli koniec kryzysu gospodarczego.Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy, w liście skierowanym do uczestników targów, a odczytanym podczas otwarcia, wskazał, że spotkanie w Poznaniu daje możliwość poznania nowych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych służących poprawie bezpieczeństwa pracy, i podziękował organizatorom za promowanie kultury pracy. Podkreślał to również prezes Urzędu Dozoru Technicznego Andrzej Ziółkowski, mówiąc, że inteligentne maszyny przynoszą nie tylko nowe możliwości, ale i nowe wyzwania. Stojący u drzwi Przemysł 4.0 to wielka szansa, ale i niemal pewność nowych zagrożeń, z którymi przedsiębiorstwa będą musiały się zmierzyć.

Otwarcie targów ITM Polska 2017 potwierdzono uroczystym przecięciem wstęgi, po którym uhonorowano firmy nagrodzone Złotymi Medalami.

Udostępnij:

Drukuj
Barbara Blaczkowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również