Targi Izolacji Przemysłowych już za tydzień w Krakowie

Preview
Reklama
Reklama

 

Już za tydzień Kraków stanie się stolicą światowych trendów w dziedzinie izolacji przemysłowych. Po raz pierwszy w Polsce, z udziałem ekspertów, przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Izolacji Przemysłowych oraz czołowych graczy rynkowych, odbędą się Międzynarodowe Targi 4INSULATION (18-19 września 2014 r.). Niezwykle ciekawym uzupełnieniem wydarzenia będą z pewnością 11. Mistrzostwa Europy Monterów Izolacji Przemysłowych oraz Konferencja HEAT not LOST poświęcona istotnym zagadnieniom związanym z efektywnością energetyczną.

Polska w czołówce
W związku ze zmianami klimatu i związaną z tym koniecznością oszczędzania energii jednym z głównych tematów rozmów w Unii Europejskiej jest podnoszenie efektywności energetycznej. Izolacje przemysłowe są jednym z narzędzi, dzięki którym znacząco można zmniejszyć straty energii, zużycie paliw i ograniczyć emisję CO2. Według badań, rocznie, zaoszczędzona energia, dzięki zastosowaniu izolacji w przemyśle, starczyłaby dla 640 tys gospodarstw domowych.

Reklama

– To pokazuje ogromną wagę organizowanego przez nas wydarzenia. W Polsce Targi podejmujące tę tematykę zostaną zorganizowane po raz pierwszy. Co ciekawe, nasz kraj należy do ścisłej czołówki w dziedzinie izolacji, a nasi monterzy pracują na najważniejszych obiektach przemysłowych na całym świecie. Prężnie rozwijająca się branża przemysłu doczekała się w końcu swojego miejsca spotkań, wymiany myśli i doświadczeń – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Międzynarodowe Targi 4INSULATION dedykowane są profesjonalistom z branży izolacji, firmom przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcącym się w zawodzie. Ofertę zaprezentuje 45 wystawców z Polski i zagranicy. Znalazły się w tym gronie m.in. tak znane firmy jak: ROCKWOOL, PAROC, ARMACELL, ISOVER, MABI AG czy SCHWARTMANNS MASCHINENBAU GmbH.

Mistrzostwa Europy w EXPO Kraków
Międzynarodowy wymiar Targów to nie tylko zasługa firm z zagranicy. Do stolicy Małopolski przyjadą eksperci z całego kontynentu, zrzeszeni w Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI, by w nowoczesnych przestrzeniach centrum EXPO Kraków podjąć tematy związane z  izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji. Pracując nad kierunkiem rozwoju branży, uczynią z Krakowa tegoroczną europejską stolicą izolacji przemysłowych.

Reklama

Ponadto najbardziej utalentowani monterzy izolacji przemysłowych, reprezentujący takie kraje jak: Austria, Dania, Francja, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, UK będą rywalizować ze sobą w trakcie 11. Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship). Główną ideą organizowanych mistrzostw jest promowanie pożądanego na rynku pracy zawodu oraz wysokich standardów wykonania izolacji przemysłowych.

Więcej energii, mniej CO2
To wymóg, a nie wybór. Przyjmując dyrektywę unijną, państwa członkowskie zgodziły się na doprowadzenie do redukcji o co najmniej 20% do 2020 r. emisji gazów cieplarnianych oraz na ograniczenie, dzięki poprawie efektywności energetycznej, zużycia energii pierwotnej o 20% w porównaniu z prognozowanymi poziomami. Dla przykładu zastosowanie izolacji pozwoli rocznie zmniejszyć emisję CO2 o wartość emitowaną przez 1,7 mln samochodów średniej klasy przejeżdżających 12 500 km rocznie.

I właśnie zagadnieniom związanym z efektywnością energetyczną, izolacjami termicznymi dla energetyki i przemysłu, projektowaniem i wykonawstwem poświęcona będzie konferencja HEAT not LOST, organizowana przez wortal energetyczny Nowa Energia. Jej program z pewnością zainteresuje nie tylko wykonawców izolacji przemysłowych, ale także przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

Więcej na www.4insulation.eu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama