Targi Kielce – ważne miejsce dla branży odlewnictwa

Preview
Targi Kielce
Reklama
Reklama
XIX Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbyły się od 25 do 27 września 2013 w Targach Kielce. To największe branżowe wydarzenie w Polsce, które zgromadziło pod jednym dachem na ponad 1600 m2, aż 130 wystawców z 13 krajów, takich jak Chiny, USA, Czechy, Holandia, Indie, Łotwa, Szwajcaria, Słowenia, Macedonia, Niemcy czy Włochy. Tegoroczną edycję imprezy odwiedziło blisko 2000 zwiedzających.

Tradycyjnie wystawa odbyła się równocześnie z targami Aluminium & Nonfermet oraz Control-Tech. Nową propozycją targową była ekspozycja związana z problematyką recyklingu metali, wystawcy prezentowali na stoiskach, między innymi techniki rozdziału i przygotowania do przerobu surowców wtórnych, odpadów czy złomu.

Reklama

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL zapisał się rekordowy udział włoskich firm w wystawie. Swoją ofertę przedstawiło aż 21 znanych włoskich marek. Równie liczną grupą wystawców, przybyłych do Targów Kielce, okazały się Niemcy, było ich aż 12.
W uroczystym otwarciu targów wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, przedstawiciele instytucji naukowych i świata biznesu oraz przedsiębiorcy związani z branżą odlewniczą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także członkowie Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego z wiceprzewodniczącym panem Wen Ping.

„Odlewnicy są z Targami Kielce niemal od samego początku - tym bardziej cieszy nas sukces, który osiągnął kielecki ośrodek, bo mam nadzieję, że mamy w nim chociaż niewielki udział - powiedział podczas otwarcia profesor Szczepan Suchy, przewodniczący Pardy Programowej targów METAL - Kieleckie targi wychowały już całe pokolenie odlewników - to dla nas niezwykle ważne miejsce. Tutaj nie tylko prezentuje się nowe produkty i rozwiązania. METAL to przede wszystkim miejsce tysiąca ważnych rozmów, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszego środowiska".

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama