Targi KOMPOZYT-EXPO co roku coraz większe

3. edycja Targów KOMPOZYT-EXPO zakończona. Wzięło w nich udział blisko 170 wystawców, a organizatorzy odnotowali wzrost liczby zwiedzających w stosunku do roku poprzedniego. Zainteresowanie targami udowodniło, że takie wydarzenie na polskim, rozwijającym się rynku jest niezbędne.

Po raz pierwszy w historii tych targów zaprezentowane zostały maszyny w cyklu produkcyjnym. Dodatkowymi atrakcjami wystawy była prezentacja przedmiotów oraz pojazdów wykonanych z kompozytów: ultralekkiego samolotu, samochodu, nowoczesnego pontonu wojskowego, czy lokalizatora.

Targi były obowiązkowym wydarzeniem dla specjalistów, którzy chcą być w zgodzie z branżowymi trendami. Nowości, a często premiery w sekcji materiałów, surowców, maszyn, a także oprogramowania, zaprezentowała rekordowa liczba wystawców. Najlepszym produktom Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Jana Chłopka przyznała Nagrody KOMPOZYT-EXPO. Nagrody te otrzymali:

- Technische Universität Dresden Institut Für Leichtbau Und Kunststofftechnik za FiF - Function Integrating Vehicle System Unit,
- Mastermodel FHU Jacek Koczwara za nanokompozytowe panele grzejne, Producent MASTERMODEL FHU Jacek Koczwara/ DYNAMAX,
- Politechnika Wrocławska, Instytut Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej oraz Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej za ponton kompozytowy,
- Baltazar Kompozyty sp. z o.o. za żywice bezstyrenowe atlac premium, Producent DSM Composite Resins AG,
- Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za wieloostrzowe płytki skrawające wytwarzane metodą FAST/SPS.

Wyróżniono także:
- Milar sp. z o.o. za piankę z impregnacją T92 SEALX, Producent AIREX AG,
- Politechnikę Śląską, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii za opracowanie technologii wytwarzania tłoków kompozytowych do sprężarek powietrza,
- LERG S.A. za ESTROMAL 11.A-01 - żywice umożliwiające wytwarzanie kompozytów o podwyższonej zawartości napełniaczy przy zachowaniu dobrych właściwości mechanicznych.

Targi oprócz prezentacji branżowych nowości były też kompendium wiedzy na temat kompozytów. Gościem specjalnym był Profesor Constantinos Soutis - niekwestionowany autorytet w branży, autor i współautor ponad 350 artykułów naukowych oraz 100 prezentacji technicznych podczas międzynarodowych konferencji, seminariów i sympozjów. Te cieszyły się podczas targów ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jak prezentacje w strefie prezentacji technicznych. Odwiedziło je wiele osób. Krakowskiej imprezie towarzyszyła Międzynarodowa konferencja CECOM, na której poruszane były zagadnienia związane z zastosowaniem materiałów kompozytowych w budownictwie.

Targi w Krakowie planują już w roku 2013 kolejną, 4. edycję, Targów Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO.

 http://targi.krakow.pl/

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę