Targi Subcontracting 2018 – Polska platforma kooperacji

Subcontracting © Subcontracting

Udostępnij:

W dniach od 5 do 8 czerwca 2018 roku w pawilonie 7 odbędzie się siódma edycja Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. Targi te są wyjątkowym w Polsce wydarzeniem dla przemysłu, licznie odwiedzanym przez przedstawicieli zakładów produkcyjnych z kraju i zagranicy. Do grona wystawców należą firmy oferujące usługi podwykonawcze, natomiast zwiedzającymi są producenci poszukujący nowych dostawców. 

Targi Subcontracting to polskie co-opetition (cooperation &competition) – kooperacja i kompetencje. Mają na celu pokazanie przede wszystkim potencjału polskich firm działających w przemyśle. Poddostawcy prezentujący się na targach to zakłady posiadające wolne moce produkcyjne, dysponujące odpowiednimi technologiami i ukierunkowane zarówno na krajową, jak i międzynarodową współpracę z producentami końcowymi i dostawcami systemowymi. W ofercie wystawców przeważają usługi z zakresu wysokiej jakości obróbki detali i komponentów z metali.Synergia wydarzeń
Subcontracting to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbywają się razem z największymi w Polsce targami nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, targami 3D SOLUTIONS, Forum Odlewniczym FOCAST oraz Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Targowy blok tworzy profesjonalną platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej i stwarza możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Wydarzenia te, dzięki szerokiemu spektrum prezentowanej przez wystawców oferty oraz towarzyszącemu im programowi konferencji i spotkań B2B, przyciągają duże grono specjalistów. W roku ubiegłym liczba zwiedzających wyniosła łącznie 17 890 profesjonalistów.

Magia spotkań
W celu ułatwienia wystawcom i zwiedzającym nawiązania współpracy na międzynarodowej arenie, w trakcie trwania targów organizowane są spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings. Przeszukanie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Każdy z uczestników rozmów musi zarejestrować się, określić swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać. Umożliwia to, jeszcze przed rozpoczęciem targów, skonkretyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z potencjalnym partnerem. 30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego i trzeciego dnia trwania targów, czyli 6 i 7 czerwca 2018 r.

Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, efektywna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. W ubiegłorocznej edycji targów w 322 spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło 117 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców z 15 krajów. Inicjatywa zyskała prawdziwie międzynarodową skalę - oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach wzięli udział przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji. Warto również podkreślić, że Subcontracting ITM Meetings znalazło się w gronie siedmiu wyróżnionych imprez organizowanych przy wsparciu EEN (Enterprise Europe Network).Razem można więcej
Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy – jako partner merytoryczny Subcontracting, bardzo mocno zaakcentował swoją obecność podczas zeszłorocznej edycji targów. Tegoroczna prezentacja klastrowiczów również zapowiada się imponująco.

Targi Subcontracting 2017 były organizowane w partnerstwie z Klastrem Obróbki Metali. Nasz potencjał został dostrzeżony i doceniony. Firmy skupione w Klastrze na co dzień często konkurują ze sobą, ale współpracują również przy wymianie technologii, poszukiwaniu nowych rynków zbytu na swoje produkty, wspólnej promocji potencjału czy pozyskiwaniu funduszy na rozwój. Tworzymy zatem swoistą "Inteligentną Super Fabrykę 4.0" – podkreśla Sebastian Rynkiewicz, koordynator-członek zarządu KOM. – Nasze przedsiębiorstwa nie mają się czego wstydzić, posiadają ogromny potencjał, a ich parki maszynowe należą do najnowocześniejszych na świecie.

W bieżącej odsłonie Subcontracting 2018 Klaster Obróbki Metali, poza ekspozycją, przygotowuje dwie atrakcje:

• strefę Warsztat Managera, aktywną przez trzy dni targowe, poruszającą tematykę „Jak skutecznie przygotować swoją firmę do wkroczenia w Przemysł 4.0”;
• konferencję przygotowywaną wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Klaster Obróbki Metali dotyczącą rozwoju klasteringu w Polsce.

Zadowoleni uczestnicy wracają
Targi Subcontracting przyciągają liderów branży, wydarzenie z roku na rok rośnie w siłę i jest coraz bardziej znaczącą marką wśród przedsięwzięć targowych.

O tym, że warto się tu pojawić, wiedzą uczestnicy z poprzednich edycji: – Głównym celem przyjazdu na targi Subcontracting było poznanie nowych partnerów, mogących wykonać dla nas różne zlecenia. Jest to bardzo ważne o tyle, że w dobie internetu zazwyczaj wybór takiego poddostawcy jest dokonywany całkowicie chaotycznie i losowo. W tym momencie poznajemy ludzi, którzy są z danej firmy, którzy mogą dla nas coś wykonać,  wiemy kim oni są i dlaczego mamy wybrać tę, a nie inną firmę. Uważam, że Subcontracting ITM Meetings są bardzo efektywnym sposobem na poznanie nowych partnerów – tak Subcontracting ocenia Piotr Pankowski z firmy Modertrans Poznań.

Widać ożywienie w branży, wzrost liczby zapytań, które spływają do polskich podwykonawców, jak również do Klastrowiczów, nadwyżka zapytań w stosunku do możliwości produkcyjnych. Polska jest liderem jeśli chodzi o Europę Środkowo-Wschodnią bardzo poważnie traktowanym przez kraje Europy Zachodniej jako znaczący gracz. Mamy też dobrą markę, jeśli chodzi o jakość, stąd zainteresowanie głównie polskim rynkiem. Jesteśmy zadowoleni z targów, impreza się rozwija, my razem z nią. Czekamy na partnerów w Poznaniu i liczymy, że Subcontracting z roku na rok będą ewaluowały i osiągną taką rangę, że tu powstanie centrum współpracy kooperacyjnej sektora podwykonawczego. Konsolidacja branży – można więcej, można razem – tak Subcontracting postrzega Janusz Poulakowski, dyrektor biura Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego.

Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, 5-8 czerwca 2018, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 7.

Źródło: MTP

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również