Targi SYMAS i MAINTENANCE coraz bliżej

targi Symas i Maintenance © Targi w Krakowie

Udostępnij:

10-11 października w EXPO Kraków odbędą się 10. Międzynarodowe Targi Materiałów Sypkich – SYMAS i 9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu – MAINTENANCE. Ponad 200 Wystawców z całej Europy, możliwość zobaczenia najnowszych propozycji produktowych i ogromna porcja merytorycznej wiedzy przekazywanej przez ekspertów to tylko część targowego programu.

W tym roku w ramach strefy ATEX zorganizowane zostaną pokazy…wybuchów! Jubileusz Targów SYMAS zapowiada się więc wyjątkowo hucznie, a program MAINTENANCE również będzie bogaty.Urodzinowa eksplozja
Podczas obu dni targowych odbędą się pokazy wybuchów i zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Realizowane przez Grupę Wolff testy demonstracyjne pozwolą na własnej skórze doświadczyć siły wybuchów, do jakich może dojść w środowisku przemysłowym. Zaprezentowane zostaną przede wszystkim wybuchy pyłów. Pokaz obejmie również testy poszczególnych typów systemów przeciwwybuchowych takich jak tłumienie, panele odciążające wybuch oraz bezpłomieniowe układy do odciążania wybuchu.


TOP w kategorii
Warsztat na warsztacie
Nie zabraknie również pokazów kierowanych do pracowników obszaru utrzymania ruchu. Na swoim stoisku specjaliści z firmy SEW-Eurodrive poprowadzą warsztaty serwisowe. Szkoleniowcy odpowiedzą na pytania dotyczące tabliczki znamionowej i osiowania napędu. Przeprowadzą też jego badanie za pomocą endoskopu, termowizji oraz stetoskopu. Ponadto na stoisku zaprezentowane zostaną montaż wstępny przekładni i silnika oraz przykłady złej regulacji przekładni.

Wysyp wiedzy
W pierwszym dniu targów odbędzie się 10. jubileuszowa konferencja „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”, organizowana przez wieloletniego partnera Targów w Krakowie – redakcję czasopisma „Powder&Bulk”. Organizatorzy przewidzieli tradycyjnie szereg wystąpień, których tematyka z pewnością zainteresuje użytkowników aparatury i urządzeń w branży materiałów sypkich. Tegoroczna impreza skupiona będzie m.in. wokół zagadnień związanych z bezpieczeństwem procesowym, transportem materiałów sypkich, systemami odpylania i odpowietrzania oraz nowoczesnych rozwiązań dla sektora materiałów sypkich.

W ciągłym ruchu
Specjaliści z zakresu utrzymania ruchu i produkcji będą mieli okazje wziąć udział w merytorycznej konferencji poświęconej efektywności procesów w fabrykach. 7. edycja „Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu” jest jednocześnie źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń między przedstawicielami działów utrzymania ruchu i produkcji. Ich tematyka obejmuje m.in. nowoczesną metodologię utrzymania ruchu (TPM, Kaizen) dobre praktyki inżynierskie i produkcyjne stosowane w największych firmach oraz nowe rozwiązania zapewniające poprawę efektywności zakładu produkcyjnego. Obecność ekspertów mających wieloletnie doświadczenie gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny prowadzonych przez nich wykładów i case studies.

Branża pod lupą
​Jako że nieustanne podnoszenie kwalifikacji i ciągła nauka pozwalają na rozwój branży przemysłowej, na targach odbędą się seminaria workShops. Organizowane w przestrzeni wystawienniczej wykłady każdego roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem gości targowych. Eksperci poprowadzą prezentacje dotyczące osiągnięć, nowych produktów i pomysłów w branży. Co więcej, udział w seminariach workShops to doskonała okazja do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy specjalistami w branży. Udział w prezentacjach jest bezpłatny dla wszystkich odwiedzających.

Bezpłatna rejestracja na targi jest dostępna na stronach www.symas.krakow.pl i www.mtc.krakow.pl

Źródło: Targi w Krakowie

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również