Targi TOOLEX coraz bliżej

©

Udostępnij:

Udział w wydarzeniu potwierdzili już liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego czy też narzędziowego. 

Przed nami kolejna, VIII edycja targów TOOLEX. Spotkanie odbędzie się w dniach 29 września – 1 października 2015, w Expo Silesia w Sosnowcu.Organizatorzy targów TOOLEX w tym roku poszerzyli nieco tematykę wydarzenia o kilka nowych sektorów, dzięki którym targi staną się profesjonalną platformą wymiany poglądów i doświadczeń w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski. Tak jak w ubiegłych edycjach targom towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także 4 inne uzupełniające charakter obróbki metalu wydarzenia: Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo, Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, Targi Produkcji i Zastosowania Elementów Złącznych TEZ Expo oraz Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT. To połączenie wielu tematów targowych daje możliwość wymiany informacji w zbliżonym zakresie tematycznym, porównania ofert, spotkań i pozyskania kontraktów w jednym miejscu o tej samej porze.

Zeszłoroczna edycja zgromadziła 494 Wystawców i Współwystawców z 26 krajów, przeszło 600 reprezentowanych marek, 375 maszyn w ruchu o wadze ok. 1000 ton, 15 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej, a wydarzenie odwiedziło 8956 zarejestrowanych zwiedzających.

Tegorocznej edycji targów patronują liczne Politechniki: Śląska, Krakowska, Łódzka, Wrocławska, a także stali Partnerzy tacy jak: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Górnicza Izba Przemysłowo – Handlowa, Instytut Metali Nieżelaznych, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Izba Przemysłowo-Handlowa Gospodarki Złomem, Instytut Techniki Budowlanej, a także inne stowarzyszenia inżynierskie. 

Targom OILexpo, jak co roku, towarzyszyć będzie Seminarium pt: Problemy smarowania w transporcie szynowym, którego organizatorami będą Polskie Towarzystwo Tribologiczne, Wydział Transportu Politechniki Śląskiej oraz Expo Silesia, natomiast podczas targów TEZ Expo odbędzie konferencja dotycząca zastosowania elementów złącznych w konstrukcjach stalowych, której współorganizatorem będzie Instytut Techniki Budowlanej.

To tylko część z planowanych przez organizatorów wydarzeń towarzyszących targom. Szczegółowy program targów jest na bieżąco aktualizowany na www.toolex.pl. Na stronie tej znajdują się również szczegółowe informacje na temat wydarzenia, a także opis nowości i premier, które zaprezentują wystawcy na swoich stoiskach.Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Oficjalna Gazeta na Targi zostanie wydana przez MM Magazyn Przemysłowy.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również