Targi Toolex rozpoczęte. Ponad pół tysiąca wystawców w Sosnowcu

© Raven Media

Udostępnij:

We wtorek, 1 października, w centrum targowym Expo Silesia w Sosnowcu, rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex. 12. edycja tej imprezy, jak zwykle, zgromadziła wszystkich liderów branży działających na polskim rynku.

Targi Toolex to jedna z najbardziej cenionych imprez w Polsce, a przy tym mocno rozpoznawalna na rynkach zagranicznych. Stąd tak międzynarodowa obsada, jeśli chodzi o wystawców i współwystawców. W tym roku przyjechało ich do Sosnowca ponad 500, z 13 krajów, którzy prezentują niemal 600 światowych marek, w tym m.in.: Fanuc, DMG MORI, GF Machining Solutions, Mitsubishi Materials, Zoller, Zeiss czy 3M, a także silna reprezentacja z Polski: Stigal, Seron, APX Technologie, Fanar czy FAT Haco. 

Wśród prezentowanych na targach Toolex nowości, odwiedzający znajdą m.in. centra obróbkowe CNC, pionowe, poziome czy centra 5-osiowe, przecinarki taśmowe i tarczowe, a także frezy, płytki do toczenia i ściernice. Są też zintegrowane rozwiązania produkcyjne oparte na drukowaniu 3D, oprogramowania wspierające proces obróbki, systemy precyzyjnego pomiaru i analizy powierzchni czy znakowania laserowego.


Galeria artykułu
TOP w kategorii
Tak, jak w poprzednich latach, równolegle do targów Toolex odbywają się również Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo, a także salony tematyczne - Toolex dla automotive oraz Przemysł w Ruchu - Salon Łożysk i Elementów Napędowych.

Oprócz stałych ekspozycji, na gości czekają wartościowe merytorycznie konferencje i seminaria. Ich pełen program znajduje się tutaj.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również