Targi w Krakowie: Targowe unikaty

Targi Innoform © Targi w Krakowie

Udostępnij:

Rok 2018 był kolejnym krokiem w rozwoju Targów w Krakowie. Firma jest największym organizatorem targów i kongresów już nie tylko na południu kraju, ale też – coraz częściej – poza obszarem Małopolski. W różnych miejscach w Polsce tworzy wyjątkowe wydarzenia, których jeszcze dwa lata temu na targowej mapie w kraju i w naszej części Europy nie było.

Tym, co wyróżnia Targi w Krakowie na tle konkurencji, jest wyjątkowa filozofia działania – szukać rynkowych, targowych nisz, skutecznie je zagospodarować, tworzyć unikalne wydarzenia, adresowane do konkretnych branż i wyselekcjonowanych specjalistów. To w połączeniu z pasją działania i ponad 20-letnim doświadczeniem przynosi efekty – targi w 100% kompletne. I każde z roku na rok zbierają coraz lepsze oceny!Łączą nas targi – FASTENER POLAND®
Wystawcy z całego świata, nowości, premiery i rosnąca każdego roku o prawie 100% powierzchnia wystawiennicza – tak w wielkim skrócie można scharakteryzować Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®.

Są ewenementem na skalę Polski i naszej części Europy. Spośród wystawców ubiegłorocznej edycji aż 2/3 to firmy z zagranicy, m.in. z Czech, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niemiec, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii.


Na Targach FASTENER POLAND® prezentowane są m.in. najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe, łączniki budowlane, systemy montażu i instalacji, a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania oraz dystrybucji. Ważnym wydarzeniem, które bardzo dobrze dopełnia program targów, jest Kongres Elementów Złącznych, podczas którego specjaliści z branży przedstawiają m.in. innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania i zastosowania elementów złącznych oraz specjalistycznych narzędzi.

Olbrzymim atutem Targów FASTENER POLAND® są także zwiedzający – w ubiegłym roku pojawiło się ok. 4000 osób (wśród nich 1/3 to goście z zagranicy) bezpośrednio zainteresowanych ofertą wystawiających się firm i przychodzących z konkretnymi propozycjami współpracy. Doceniają to sami wystawcy, którzy – podkreślając profesjonalizm organizacji wydarzenia i jego branżowość – chętnie pojawiają się na kolejnych edycjach. Biorąc pod uwagę fakt, że Polska jest jednym z czołowych producentów elementów złącznych w Europie, a przemysł zgłasza rosnące zapotrzebowanie na te elementy, można się spodziewać, że Targi FASTENER POLAND® z roku na rok będą coraz większe.

Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 8–9 października 2019 r.INNOwacje w najlepszej FORMie
Targi INNOFORM® to jedyna taka impreza na polskim rynku targowych spotkań przemysłu narzędziowo-przetwórczego. Może się pochwalić nie tylko wystawcami z całego świata, ale też bogatym programem merytorycznym oraz idealnie opracowanym, branżowo sprofilowanym zakresem tematycznym. Bardzo istotne jest także miasto, w którym targi się odbywają – Bydgoszcz jest bowiem sercem polskiej doliny narzędziowej.

Tych kilka czynników sprawiło, że impreza od pierwszej edycji skazana była na sukces. W pierwszej edycji wzięło udział 140 wystawców z kilkunastu krajów, a już rok później odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą 259 renomowanych producentów i dystrybutorów z całego świata. Ten niebywały progres jasno pokazuje, że impreza stworzona przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie została bardzo dobrze przyjęta w branży narzędziowo-przetwórczej. Potwierdza to również liczba zwiedzających – wydarzenie przyciągnęło niemal 3000 osób, które przyszły z konkretnymi pytaniami i szukały odpowiednich rozwiązań technologicznych. Pomóc w tym mogły m.in. eksperckie konferencje oraz ciesząca się sporym zainteresowaniem Giełda Kooperacyjna.

 

Czym w tym roku zaskoczą organizatorzy? Obecnie pracują nad programem wydarzenia i już teraz zapewniają, że nie zabraknie nowości. Jedną z nich będzie specjalna Strefa Usług Przemysłowych skierowana do firm podwykonawczych, które świadczą usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Udział w Strefie będzie świetną okazją do pozyskania nowych partnerów i zleceń. Na uczestników czekają nowoczesne, modułowe stoiska, które pozwolą na pełne zaprezentowanie oferty.

Połączenie bogatego programu merytorycznego z międzynarodowym gronem wystawców sprawia, że INNOFORM® to targi niezwykle kompaktowe i idealne zarówno dla przedsiębiorców oferujących swoje usługi, jak i dla osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań narzędziowo-przetwórczych.

Organizatorzy zapraszają do Bydgoszczy w dniach 12–14 marca 2019 r.

Misja: rozwój cywilizacji
Człowiek je wytwarza, wpływa na ich kształt, rozmiar i właściwości. A one mają kluczowe znaczenie dla rozwoju cywilizacji. Mowa o materiałach kompozytowych, których branża rozwija się w błyskawicznym tempie i szturmem podbija świat. Ze względu na swoje parametry coraz częściej wypierają one konwencjonalne materiały (np. aluminium czy stal) i znajdują zastosowanie niemal w każdej dziedzinie życia. Od noża do sushi, okularów przeciwsłonecznych czy implantów w stomatologii po konstrukcje i wyposażenie samochodów, przemysł lotniczy i budowlany – wszędzie spotkamy się z wykorzystaniem kompozytów. I właśnie to szerokie spektrum prezentujemy od 10 lat w Krakowie podczas jedynych, unikatowych w Polsce Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.

 

Wydarzenie w ciągu 9 lat zgromadziło 1609 firm z 30 krajów na całym świecie i przyciągnęło 23 019 wyspecjalizowanych inżynierów z kraju i zagranicy. KOMPOZYT-EXPO® to targi łączące rynek globalny, prezentujące innowacje i nowe technologie, stwarzające możliwości networkingu i sprzedaży, a także zapewniające platformę do poznawania nowych trendów rynkowych.

Zainteresowanie kompozytami wciąż rośnie, a ich potencjał nie jest jeszcze w pełni wykorzystany. Dlatego też prowadzone są intensywne badania naukowe nad wytwarzaniem i przetwórstwem kompozytów, a ich wyniki prezentowane są właśnie na targach, podczas specjalistycznych warsztatów. Organizatorzy dbają bowiem nie tylko o wysoką frekwencję podczas wydarzenia, ale też o zaplecze merytoryczne. Każda edycja targów to solidna dawka fachowej wiedzy, przekazana przez najlepszych ekspertów i naukowców z branży, prezentacje nowości produktowych i innowacyjnych rozwiązań oraz szeroki, coraz bogatszy z roku na rok, zakres tematyczny.

Zalet i zastosowań materiałów kompozytowych można wymieniać bez liku. Najlepsze jednak ciągle przed nami! Czym nas zaskoczą w tym roku? Tego dowiemy się podczas 10. edycji KOMPOZYT-EXPO® w dniach 8–9 października 2019 r. w Krakowie.

Marka sama w sobie – Targi SYMAS®/MAINTENANCE
10 lat – tylko tyle czasu potrzebowały jedyne w Polsce imprezy targowe adresowane do branży materiałów sypkich i utrzymania ruchu, by zyskać status kultowych, mających w kalendarzu zwiedzających i wystawców absolutne pierwszeństwo przed innymi. Międzynarodowe Targi Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE odwiedzają przede wszystkim specjaliści z branży, osoby decyzyjne, które najczęściej zajmują stanowiska kierownicze. Dzięki temu każdy z uczestników obu wydarzeń opuszcza EXPO Kraków w pełni usatysfakcjonowany: zarówno wystawcy, którzy trafili ze swoją ofertą wprost do zainteresowanych nią potencjalnych klientów: właścicieli i prezesów firm, kierowników produkcji czy specjalistów ds. technicznych, jak i zwiedzający, którzy otrzymali konkretną wiedzę i propozycję usprawnień technologicznych z najwyższej półki.

 

To oczywiście nie wszystko – magnesem przyciągającym na targi jest także bardzo bogaty program merytoryczny. Tylko w ubiegłym roku na zwiedzających czekało ponad 25 godzin eksperckich i przede wszystkich bardzo praktycznych prelekcji w ramach seminariów workShops oraz prezentacji na stoiskach wystawców, a także ciesząca się olbrzymią popularnością konferencja Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu. Ta właśnie konferencja często jest jednym z ważniejszych powodów przyjazdu na targi.

Organizatorzy na bieżąco monitorują trendy i starają się je pokazać w formie konkretnych produktów i rozwiązań technologicznych. Ma być innowacyjnie i praktycznie zarazem. I to właśnie doceniają zwiedzający, których z roku na rok przybywa. Organizatorzy zapraszają na kolejne Targi SYMAS®/MAINTENANCE, które odbędą się w dniach 2–3 października 2019 r., oczywiście w EXPO Kraków.

Targi w Krakowie Sp. z o.o.
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków
tel. 12 644 59 32
biuro@targi.krakow.pl
www.targi.krakow.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również