Targowa premiera – pierwsze w Polsce Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia

targi Eurotool 2017 © MM

Udostępnij:

Polska jest piątym producentem elementów złącznych w Europie. Do tej pory przedstawiciele tego dynamicznie rozwijającego się sektora gospodarki nie mieli swojego targowego miejsca spotkań. Od tego roku to się zmienia. W dniach 28–30 listopada w EXPO Kraków odbędą się pierwsze w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. 

Udział w pierwszej edycji targów FASTENER POLAND potwierdziło ponad 100 wystawców, z czego niemal połowa spoza Polski, m.in. z Chin, Czech, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowenii, Tajwanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Organizatorami spotkania są Targi w Krakowie oraz ELAMED – wydawca czasopisma „Fastener”.Podczas wystawy prezentowane będą m.in. najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub po nakrętki, kołki i kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji), zaawansowane systemy montażu i instalacji – z prezentacją najnowszych pras i urządzeń do nitowania, wkrętarek oraz systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych – a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania oraz dystrybucji.

Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się m.in. z pierwszymi dostępnymi na rynku tulejami z gwintem, które mogą być wykorzystane bez przyklejenia lub gwintowania przy wzmocnionych włóknem kompozytach, z walcarkami CNC do gwintów, kuźniarkami cztero-, pięcio- i sześciooperacyjnymi, nitownicami do nitonakrętek, prasami do montażu elementów wciskanych, specjalnymi narzędziami do walcowania elementów po obróbce cieplnej, liniami szczęk płaskich do łączników MAThread® i ostrołukowych, liniami walców do gwintowania elementów twardych, systemami automatycznego wkręcania wkrętów Quik Drive, ekologicznymi pokryciami antykorozyjnymi na bazie cynku lamelarnego metodą DIP-SPIN, wklejanymi mocowaniami Veck czy opaskami i obejmami na węże.

– Do udziału w targach zaprosiliśmy zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy handlowe, które swoją działalność biznesową związały z elementami złącznymi. Dziś my pragniemy je połączyć podczas jednego, bardzo ważnego dla całej branży wydarzenia – mówi Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie.

– Dzięki współpracy z Targami w Krakowie stworzyliśmy arenę do wymiany myśli i doświadczeń dla tego środowiska. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Targi w Krakowie to doświadczony organizator targów przemysłowych i pomysłodawca rozszerzenia formuły Targów EUROTOOL®/BLACH-TECH EXPO o ten nowy element. W ten sposób polski rynek elementów złącznych, podobnie jak w innych krajach Europy, ma wreszcie miejsce, gdzie jego reprezentanci będą mogli cyklicznie się spotykać – dodaje Marek Łangalis, redaktor naczelny czasopisma „Fastener”.

Targom towarzyszyć będzie Kongres Elementów Złącznych. Podczas wydarzenia przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania i zastosowania elementów złącznych oraz specjalistycznych narzędzi. W roli prelegentów wystąpią największe autorytety w branży. Każdy zarejestrowany uczestnik kongresu otrzyma w prezencie książkę pt. „Gwinty – rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia”. To jedyny na rynku poradnik prezentujący najważniejsze informacje dotyczące produkcji i zastosowania gwintów. Udział w kongresie jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja, której można dokonać na stronach www.kongres.elamed.pl i www.fastenerpoland.pl.Lokalizacja Krakowa gwarantuje szybki dojazd nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Austrii oraz Niemiec. Doskonałe miejsce w sercu Małopolski, liczne atrakcje turystyczne, jedno z najpiękniejszych Starych Miast w tej części Europy pozwalają nie tylko na dokonywanie transakcji biznesowych w odpowiednim otoczeniu, ale też na poznanie się i integrację, w myśl hasła przewodniego – „Złączą nas targi”.

 

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również