Tarnobrzeska SSE rozszerzona

©

Udostępnij:

Rada Ministrów przyjęła 3 lutego 2015 r. zmianę rozporządzenia w sprawie tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej. W związku z nowelizacją strefą zostaną objęte grunty położone w Radomiu, Jaśle, Tarnobrzegu oraz gminie Nowa Dęba o łącznej powierzchni ponad 43,7 ha.

Celem zmiany granic SSE jest uzyskanie efektu zrównoważonego wpływu strefy na obszary będące w zasięgu jej działania. Projekt przewiduje włączenie kolejnych terenów do strefy, na których ulokowane zostaną nowe inwestycje. Zakłada także anektowanie tych gruntów, które są niezbędne do realizacji inwestycji już rozpoczętych. Dzięki tym działaniom poza miejscami pracy w nowopowstałych zakładach, generowany będzie także wzrost zatrudnienia w bezpośrednim otoczeniu strefy.W oparciu o średnie wyniki uzyskane w Tarnobrzeskiej SSE na koniec 2013 r. szacuje się, że na włączanym obszarze powstanie ok. 1636 nowych miejsc pracy i poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości blisko 457 mln zł. W wyniku wprowadzonych zmian powierzchnia strefy zwiększy się do ponad 1720,9 ha.źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również