Tata Steel dostarczy szyny dla francuskiego operatora kolejowego

©

Udostępnij:

Firma Tata Steel podpisała dwuletni kontrakt na dostawę ponad 200 000 ton szyn dla francuskiego operatora kolejowego SNCF. Zgodnie z umową większość wymaganych przez SNCF szyn o długości do 108 metrów zostanie wyprodukowana w walcowni Tata Steel w Haynage (północna Francja).

Realizacja zamówienia jest zabezpieczona przez wcześniejsze inwestycje firmy o wartości 35 mln €, które umożliwiły walcowni w Haynage produkcję 108-metrowych szyn wykorzystywanych przez SNCF w sieci szybkich i standardowych linii kolejowych we Francji.  Nowe zamówienie jest rozszerzeniem poprzedniego kontraktu z SNCF.Mówi Henrik Adam, dyrektor ds. handlowych w Tata Steel: „Wiemy, że współpracując z klientami jesteśmy
w stanie wprowadzać innowacje i opracowywać produkty przez nich wymagane. Dokonaliśmy znaczących inwestycji w Haynage, które umożliwiły produkcję 108-metrowych szyn wymaganych przez SNCF. Nowa instalacja do obróbki cieplnej pozwala na produkcję bardzo odpornych na zużycie szyn, do długości 108 m, stanowiących kluczowe wymaganie większości naszych europejskich klientów.”

Walcowania Haynage jest zaopatrywana w stal przez zakład Tata Steel w Scunthorpe (Wielka Brytania).

Oprócz długich szyn, walcownia Haynage może produkować również krótsze szyny, jeśli tylko tego typu asortyment jest wymagany przez klientów. Krótsze szyny są ulepszane w zakładzie obróbki cieplnej, co pozwala operatorom kolejowym na zwiększenie wydajności i redukcję kosztów związanych z częstszą wymianą szybko zużywających się szyn standardowych.

Mówi Gérard Glas, kierownik oddziału szyn w Tata Steel: „ Naszym zadaniem jest jak najlepsze odpowiadanie na potrzeby naszych klientów, a SNCF jest największym i najważniejszym klientem zakładu w Haynage. Współpracowaliśmy ściśle z SNCF w celu zrozumienia ich wymagań oraz zainwestowaliśmy w zakład i infrastrukturę techniczną, aby mieć pewność, że będziemy w stanie dalej efektywnie odpowiadać na ich potrzeby.  Ten kontrakt uzasadnia zaufanie jakim Tata Steel obdarzyło zakład w Haynage, inwestując ostatnio w technologię produkcji ulepszonych cieplnie, 108-metrowych szyn pozbawionych naprężeń.”

Informacje o nowym kontrakcie pojawiły się zaledwie parę tygodni po tym, jak uruchomiono nową instalację obróbki cieplnej w Haynage o wartości 12 mln €, która powstała jako element strategii rynkowej firmy Tata Steel skupiającej się na potrzebach klientów. W ciężkich warunkach eksploatacyjnych, takich jak nasilony ruch, duże obciążenia osi czy ciasne łuki, ulepszone cieplnie szyny są w stanie wytrzymać trzy razy dłużej niż szyny standardowe. Nowy zakład pozwoli firmie Tata Steel zwiększyć ponad dwukrotnie roczną produkcję ulepszonych cieplnie szyn - z 55 tys. ton do 125 tys. ton.

Grupa Tata Steel jest drugim co do wielkości producentem stali w Europie. Zakłady koncernu zlokalizowane są głównie w Wielkiej Brytanii i Holandii. Działalność obejmuje produkcję stali oraz usługi powiązane świadczone dla przemysłu budowlanego, samochodowego, wydobywczego, energetycznego, lotniczego i innych. Tata Steel znajduje się w pierwszej dziesiątce producentów stali na świecie. Łączna wielkość produkcji stali surowej dla całej grupy przekracza 28 milionów ton, a liczba zatrudnionych wynosi około 80 tysięcy.

Więcej informacji:
www.tatasteelrail.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również