TAURON Polska Energia animatorem na TGE

© ww.Rudis-Fotoseite.de/pixelio.de

Udostępnij:

Celem współpracy jest zwiększenie płynności animowanych instrumentów oraz zintensyfikowanie współpracy pomiędzy TGE i TAURONEM , jedną z czołowych grup energetycznych w Polsce.

 

  TAURON jako uczestnik giełdy dokłada starań, aby rynek energii w Polsce był płynny a podejmowane na nim działania przejrzyste. Podpisanie umowy z giełdą umożliwi nam aktywniejsze działanie i utrzymywanie wyznaczanych przez rynek ram cenowych dla wszystkich uczestników. Z chwilą podpisania umowy przyjęliśmy odpowiedzialność nie tylko za własne działania, ale i za kierunki rynkowe – mówi Katarzyna Rozenfeld, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych TAURON Polska Energia.

Tzw. market maker ma zapewnić utrzymanie płynności obrotu i zwiększenie liczby transakcji zawieranych na giełdzie. Umowa obowiązuje od 1 lutego.

 Koncentracja rynku krajowego na jednym płynnym rynku giełdowym wpływa pozytywnie na dalszą standaryzację i integrację powstającego wspólnego europejskiego rynku energii. Najważniejszym elementem rozwoju rynku energii i powstania referencyjnej ceny jest zwiększanie płynności i przejrzystości. Obecność TAURON Polska Energia jako animatora z pewnością się do tego przyczyni – powiedział Ireneusz Łazor, Prezes Zarządu Towarowej Giełdy Energii.

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również