Technologia dla wymagających systemów sieciowych

© HMS Industrial Networks

Udostępnij:

Nowy procesor sieciowy Anybus NP40 opracowany przez firmę HMS Industrial Networks zapewnia komunikację między urządzeniem i dowolną siecią przemysłową. Zaprojektowano go do najbardziej wymagających zastosowań, przede wszystkim w urządzeniach pracujących w przemysłowych sieciach Ethernet czasu rzeczywistego.

Elastyczność: jedna platforma sprzętowa dla wszystkich sieci
NP40 obsługuje wszystkie najważniejsze standardy przemysłowych sieci Ethernet i Fieldbus. To oznacza, że ta sama platforma sprzętowa może być wykorzystana do obsługi różnych rodzajów sieci poprzez prostą wymianę oprogramowania firmware, bez konieczności każdorazowego rozpoczynania projektu nowego urządzenia. Nowa technologia ułatwia produkcję osprzętu sieciowego dzięki możliwości wykonania interfejsu komunikacyjnego, a dopiero w końcowej fazie wgrania odpowiedniego oprogramowania firmware przed wysłaniem urządzeń do końcowego odbiorcy.Szybkość: do wymagających aplikacji wymagających synchronizacji i sterowania ruchem NP40 zapewnia bardzo małe opóźnienia transmisji rzędu kilku mikrosekund. W praktyce pozwala na realizację łącza "zero delay" między siecią i interfejsem API urządzenia host, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie również w aplikacjach wymagających synchronizacji lub realizacji profili sterowania ruchem.

"Nasze doświadczenia z ostatnich lat wskazują, że przemysłowe sieci Ethernet wymagają większej wydajności i wprowadzenia nowej architektury," powiedział Jörgen Palmhager, dyrektor ds. operacyjnych w HMS. "Nowe przemysłowe sieci Ethernet stają się coraz bardziej wyspecjalizowane, wymagając od procesora sieciowego translacji sygnałów pomiędzy różnymi typami sieci i protokołami. Opracowany przez HMS kontroler NP40 zawiera na pojedynczym chipie wydajny rdzeń ARM Cortex M3 i matrycę FPGA, zapewniające szybszy transfer danych i sprzętową synchronizację w czasie rzeczywistym. Technologia NP40 oferuje równocześnie dwie zalety, z jednej strony dużą szybkość transmisji niezbędną w najbardziej wymagających zastosowaniach, a z drugiej elastyczność architektury umożliwiającą adaptację do różnych rodzajów sieci poprzez proste ściągnięcie i zainstalowanie nowego oprogramowania firmware. Nasze rozwiązanie bazuje na technologii SmartFusion firmy MicroSemi oraz na opracowanych przez HMS unikalnych blokach do komunikacji przemysłowej, jak RTA (Real Time Accelerator)."

Procesor sieciowy NP40
Anybus NP40 to monolityczny procesor sieciowy zawierający szybki rdzeń ARM i matrycę FPGA (Field-Programmable Gate Array). Zadaniem rdzenia ARM jest obsługa stosu protokołów i aplikacji, natomiast matryca FPGA jest wykorzystywana do implementacji różnych interfejsów Ethernet czasu rzeczywistego. Zrealizowany w matrycy FPGA switch obsługuje synchroniczną transmisję wiadomości cyklicznych w sieciach czasu rzeczywistego, takich jak PROFINET IRT, Powerlink, EtherCAT czy Sercos III. Ponieważ procesor sieciowy bazuje na pamięci flash, może być reprogramowany do obsługi różnych przemysłowych sieci Ethernet.NP40 został zrealizowany na bazie technologii firmy Microsemi. Jego architektura zapewnia jednocześnie dużą wydajność, mały pobór mocy i elastyczność konfiguracji.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również