Technologia inteligentnego wycinania Drop & Cut w wycinarkach laserowych Eagle

Preview
Eagle
Reklama
Reklama

 

Firma Power-Tech wprowadza w swoich wycinarkach laserowych Eagle iNspire oraz eVision nową technologię inteligentnego cięcia laserowego nazywaną Drop & Cut. Nowe oprogramowanie pozwala na efektywne wykorzystanie pozostałości blachy po procesie jej wycinania.

System Drop & Cut jest oparty o intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie oraz współpracę z kamerą Full HD zamontowaną w komorze obróbczej wycinarek. Dzięki umieszczeniu wewnątrz maszyny kamery wideo system jest w stanie na bieżąco monitorować obszar obróbki metalu i pozwala wykorzystać pozostałą część blachy do wykonania innych elementów.

Reklama

Jak system Drop & Cut działa w praktyce?
Dodawanie wirtualnych geometrii detalu na resztki blachy odbywa się intuicyjnie z poziomu panelu dotykowego wycinarki. Na ekranie, podczas procesu obróbki, operator jest w stanie na bieżąco monitorować, pozycjonować i dopasować konkretny wycinek blachy. Produkcja nowego elementu odbywa się zatem na zasadzie wykorzystania wpisanej w system wycinarki nowej geometrii detalu. Wystarczy przesunięcie palcem wirtualnej geometrii detalu na pozostałość materiału i można rozpocząć produkcję.
Za sprawą ciągłej transmisji live zarys konturu detalu może być bezbłędnie wykonany z pozostałości blachy z poprzedniego procesu.

Powiązane firmy

Reklama

Pewność procesu i optymalne wykorzystanie materiału
Power-Tech przygotował funkcję Drop & Cut z myślą o tym, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać możliwości wycinarek Eagle oraz pozwolić operatorom ekonomiczniej wykorzystywać resztki blachy. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest to, że operator jest w stanie szybko rozpoznać, czy konkretny detal może zostać wycięty w prezentowanym położeniu blachy.

Innowacyjny system wpłynie pozytywnie na efektywność wykonywanej pracy operatorów. Szczególnie z tego względu, że pracownicy znacząco zmniejszą czas produkowania elementów dodatkowych poświęcony na ponowny pomiar blachy, ułożenie czy przesuwanie jej do punktu zero. Dzięki temu rozwiązaniu produkcja dodatkowych elementów odbywa się bez większych przygotowań i przeprogramowywania wycinarki.

Wycinarki laserowe Eagle ułatwiają pracę
Oprogramowanie Drop & Cut będzie dostępne we wszystkich modelach wycinarek Eagle z serii inSpire oraz eVision. Pomysł firmy Power-Tech jest skierowany do nowych użytkowników wycinarek laserowych, ale i wszystkich tych, którzy są już właścicielami tych maszyn.

www.eagle-group.eu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama