Technologia PLCnext: otwarta platforma sterowania dla automatyzacji przyszłości

Phoenix Contact, platforma PLCnext © Phoenix Contact

Udostępnij:

Aby osiągnąć cel Industry 4.0 - elastycznej produkcji w sieci - podstawowe rozwiązania automatyzacji muszą być bardziej elastyczne i komunikatywne. Wszystkie urządzenia systemu automatyzacji obcinają swoje statyczne połączenia, dzięki czemu mogą dynamicznie wymieniać dane między sobą poprzez wszelkie zainstalowane systemy. Jest to najlepszy sposób do  zaoferowania swoich produktów na konkurencyjnych rynkach międzynarodowych w perspektywie długookresowej.


Mając to na uwadze, firma Phoenix Contact zaprezentowała nową, otwartą platformę sterowania opartą na innowacyjnej technologii PLCnext. Rozwiązanie to umożliwia równoległe programowanie w oparciu o znane narzędzia programowe, takie jak Visual Studio, Eclipse, Matlab Simulink, i PC Worx, a także dowolnie połączenie/miksowanie utworzonego z nich kodu programu. Dzięki technologii PLCnext funkcje można łączyć z procedurami z C/C++, C # lub Matlab Simulink, na przykład zgodnie z IEC 61131-3. Umożliwia to łatwą integrację oprogramowania ze społeczności open source w systemie automatyzacji Phoenix Contact.


TOP w kategorii
Nowy program PC Worx Engineer - platforma inżynierii adaptacyjnej, która oferuje użytkownikowi całkowicie nowe doświadczenie użytkownika, służy do programowania zgodnie z IEC 61131-3. Oprócz programowania, oprogramowanie to służy również do konfigurowania, diagnozowania i wizualizacji całego systemu – a wszystko w jednym programie. Platforma inżynierska zachwyca indywidualnie dostosowywanym, pozbawionym bałaganu i intuicyjnym interfejsem, a także wykorzystaniem funkcji wybiegających w przyszłość. Podstawowa wersja oprogramowania jest darmowa. Liczne moduły rozszerzeń można zakupić osobno, dzięki czemu użytkownik może połączyć swoje własne oprogramowanie za pomocą wybranych dodatków funkcyjnych. Moduły automatyzacji wielokrotnego użytku oraz kompleksowa obsługa koncepcji bezpieczeństwa i ochrony komputerów PC Worx Engineer skracają czas projektowania. W rezultacie platforma oprogramowania jest wydajnym i przyszłościowym narzędziem inżynieryjnym.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również