Tegoroczne targi ITM Polska już za nami

Ponad 900 wystawców z 35 krajów, ponad 20 000 m² powierzchni wystawienniczej oraz 16 000 zwiedzających z Polski i zagranicy - to statystyki odbywających się w dniach 8-11 czerwca br. targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2010.

Podczas tegorocznych targów ITM Polska nie zabrakło wystąpień znamienitych gości. W ceremonii otwarcia udział wzięli m.in. wicemarszałek Senatu Republiki Francuskiej, pani Monique Papon, wicemarszałek Senatu RP, prof. Marek Ziółkowski, ambasador Republiki Czeskiej Jan Sechter, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Waldemar Sługocki, prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Ewa Mańkiewicz-Cudny - prezes Zarządu Federacji Stowarzyszeń Nauko-Technicznych NOT a także dyrektorzy i reprezentanci stowarzyszeń członkowskich NOT. 

Honorowy Patronat nad ITM Polska sprawowali Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Ekspozycja targów ITM Polska podzielona była tradycyjnie na salony tematyczne: Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX, Salon WELDING i Salon TRANSPORTA. Swoją ofertę przedstawiły także najlepsze jednostki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe zgromadzone w Salonie Nauka dla Gospodarki. Udział przedstawicieli polskiej nauki w targach finansowany był ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W gronie wystawców targowych znalazły się firmy zarówno z Unii Europejskiej, jak również z egzotycznych oraz odległych zakątków świata. Podczas czterech dni wystawcy uczestniczyli w spotkaniach z właścicielami, prezesami i dyrektorami polskich i zagranicznych firm oraz inżynierami, konstruktorami i technologami odpowiedzialnymi za aplikację nowoczesnych rozwiązań.

Na targach nie zabrakło także premier rynkowych, stanowiących magnez przyciągający publiczność. Wśród blisko 100 nowości znaleźć można było m.in. opracowany w Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej system inteligentnego monitoringu miasta nowej generacji, automatycznie wykrywający sytuacje wskazujące na zagrożenie; odzież ochronną z inteligentnym systemem aktywnej termoregulacji, oferowaną przez Centralny Instytut Pracy, a także prezentowaną na stoisku Centrum Badań Kosmicznych PAN i Europejskiej Agencji Kosmicznej aerożelową kurtkę, odporną na temperatury rzędu 3000 i -50 stopni Celsjusza oraz torbę z panelami słonecznymi ładującą telefon komórkowy i laptopa.

Największe targi nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu ITM Polska spotkały się ze sporym zainteresowaniem mediów lokalnych, ogólnopolskich oraz branżowych. Wielokrotnie podkreślano znaczenie spotkań targowych dla promocji zaawansowanych technologii i awansu Polski w rankingu państw doceniających i propagujących innowacje. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną edycję targów ITM Polska, która odbywać się będzie w dniach 14-17 czerwca 2011 r.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę