Teradyne kupuje Universal Robots za 285 mln dolarów

©

Udostępnij:

 

Firmy Taradyne i Universal Robots podpisły umowę, na mocy której amerykańska firma przejmie duńskiego producenta robotów.

Oba przedsiębiorstwa ogłosiły w środę 13 maja, że doszły do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia za kwotę 285 mln dolarów. Kolejne 65 mnl dolarów zostaną wypłacone po osiągnięciu celów założonych do 2018 r. Zarządy firm wydały zgodę na przejęcie, które ma być sfinalizowane w II kwartale 2015 r.Teradyne to amerykański producent systemów testujących do mikroprocesorów i innych podzespołów elektronicznych. Firma została założona w 1960 r., a siedzibę ma w Bostonie.Firma Universal Robots istnieje od 2005 r. Od tamtej pory zanotowała dynamiczny rozwój, osiągając spore zyski. W ubiegłym roku zwiększyła obroty o 70% w porównaniu do roku 2013. Obecnie na całym świecie pracuje ok. 3200 robotów tej marki.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również