TERMO-REX rozpoczyna testy nowego sterownika

termo-rex

Już w zeszłym roku rozpoczęte zostały prace nad nowymi rozwiązaniami sterowania procesem obróbki cieplnej realizowanym przez produkowane w firmie TERMO-REX nagrzewnice. Teraz przyszedł czas na testy urządzeń.

Firma prowadzi rozmowy z kilkoma wiodącymi w świecie producentami sterowników przemysłowych, których efektem ma być stworzenie niezawodnych i wysokowydajnych urządzeń. Sterowniki zostaną wykonane specjalnie na potrzeby firmy TERMO-REX z Jaworzna.

- Do końca tego roku mamy otrzymać prototyp takiego sterownika, natomiast w 2016 roku planujemy testy nagrzewnicy. Nowe nagrzewnice, które są w fazie testów, będą urządzeniami modułowymi, dającymi możliwość łatwego i szybkiego skonfigurowania w zakresie liczby kanałów, mocy i sposobu programowania oraz rejestracji parametrów. Oprócz zmian, o których mowa powyżej udoskonalamy nasze urządzenia w zakresie poprawy odporności na warunki atmosferyczne, zapylenie i temperaturę. Wykorzystujemy przy tym podzespoły wiodących producentów. Nasi pracownicy już testują nowe rozwiązania. Co istotne, są one sprawdzane w warunkach, w których faktycznie będą użytkowane. Informacje otrzymane podczas testów są analizowane, a wprowadzane dzięki takiej analizie zmiany pozwalają wyeliminować potencjalne problemy w dalszej eksploatacji. Jest to żmudne i długotrwałe, ale niezwykle istotne, gdyż końcowy produkt to gwarancja jakości i rzetelności firmy. Urządzenia tego typu pracują w różnych warunkach pogodowych i temperaturze otoczenia. Z tego powodu wynikają różne problemy w naszych nagrzewnicach, na podstawie doświadczeń własnych chcemy je wyeliminować - wyjaśnia Mariusz Byczek, kierownik działu sprzedaży i serwisu w TERMO-REX. Proces produkcji maszyn uzyskał w 2015 roku certyfikację TÜV Nord, potwierdzającą ich wysoką jakość.

TERMO-REX S.A. specjalizuje się w mobilnej obróbce cieplnej elementów stalowych. Firma uczestniczyła w realizacji wielu ważnych inwestycji energetycznych w Polsce, m.in. w budowie kotła fluidalnego 460MW w Elektrowni Łagisza, budowie bloku 858MW w El. Bełchatów, w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów oraz budowach zagranicznych: El. Neurath (budowa bloku 800MW i 1100MW), El. Karsruhe (budowa bloku 912 MW), El. Mannheim (budowa bloku 911MW), El. Maasvlakte (budowa bloków 1100MW). Niedawno, w konsorcjum firm, pozyskała kontrakt przy budowie nowych bloków energetycznych na parametry nadkrytyczne w PGE Elektrowni Opole na wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6. Kontrakt wart jest 65 mln zł.

Źródło: CentrumPR

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę