TERRINet - ruszyły zapisy

Terrinet © Terrinet

Udostępnij:

Od 1 grudnia 2018 r. trwa pierwszy nabór do międzynarodowego projektu TERRINet, którego celem jest wsparcie rozwoju robotyki w europejskich krajach.

TERRINet (The European Robotics Research Infrastructure Network) to partnerstwo 15 europejskich instytucji badawczych z obszaru robotyki, oferujące bezpłatny i transnarodowy dostęp do najwyższej jakości infrastruktury (w tym usługi badawcze i szkoleniowe) dla studentów, naukowców i przedstawicieli przedsiębiorstw przemysłowych.

Projekt ten reprezentuje wysiłki podejmowane przez Europę w celu utrzymania pozycji lidera w dziedzinie robotyki, której podstawą jest projekt "Horyzont 2020". Jego celem jest kształcenie nowego pokolenia badaczy w obszarze robotyki z zakresu projektowania, rozwijania i zarządzania przyszłymi robotami.

Europejska sieć infrastruktury badawczej w zakresie robotyki (TERRINet) ma na celu oferowanie bezpłatnego transkrajowego dostępu do:

  • wysokiej jakości infrastruktury (12 centrów badawczych, ponad 90 platform)
  • usług badawczych (wsparcie techniczne i naukowe najlepszych ekspertów)
  • szkoleń na najwyższym poziomie dla wielu użytkowników (szkoły, kursy internetowe, warsztaty)

Pierwsze wezwanie do aplikacji w Polsce zostało otwarte 1 grudnia 2018 r. i potrwa do 28 lutego br.


Jak uzyskać dostęp do TERRINet
Poprzez stronę www.terrinet.eu można złożyć wniosek, w którym załączy się swój naukowy projekt, jaki ma zostać wdrożony w ramach badań w obszarze robotyki. Wybrane projekty następnie będą miały pokryty koszt dostępu do infrastruktury w ramach projektu TERRINet, a także otrzymają budżet na podróże i koszty utrzymania projektu.

Więcej informacji na stronie www.terrinet.eu.

 

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii


#Wydarzenia

roboty robotyka TERRINet


MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również