TNT Express po raz piąty z rzędu na podium w badaniu Operator Logistyczny Roku

Już po raz piąty firma kurierska TNT Express Poland stanęła na podium w programie badawczym branży transportowej „Operator Logistyczny Roku 2009". Po trzech zwycięstwach z rzędu, w tym roku TNT otrzymało srebrne godło. W klasyfikacji firm kurierskich TNT Express uznano za najlepszą firmę tego sektora w Polsce.

Wyniki tegorocznego badania potwierdziły silną pozycję rynkową TNT Express na polskim rynku. W opinii klientów TNT należy do najsilniej sprofilowanych firm na rynku usług kurierskich, dzięki czemu w wielu dziedzinach usług nie znajduje sobie równych pod względem penetracji rynku. TNT jest liderem w zakresie usług kurierskich świadczonych dla grupy dużych i średniej wielkości przedsiębiorstw produkcyjnych, której oferuje atrakcyjne pod względem jakości wyspecjalizowane pakiety usług.

Podczas uroczystości wręczenia nagród 4 grudnia br. w Warszawie Robert Mianowski, Dyrektor Generalny TNT Express Poland, tak definiował przyczyny sukcesu:
„Drugie miejsce w tegorocznym rankingu Operatora Logistycznego to dla mnie i moich współpracowników powód do niezwykłej dumy. Potwierdza on mocną pozycję TNT Express na polskim rynku STL i zaufanie, jakim cieszą się nasze usługi. Jeszcze większą satysfakcję czerpiemy z faktu, że piąty raz z rzędu klienci uznali nas za najlepszą firmę kurierską w Polsce. Biorąc pod uwagę, jak trudny był to rok dla sektorów gospodarki, w których TNT tradycyjnie odgrywało dominującą rolę - automotive i high tech - cieszymy się, że niezależnie od kryzysu, klienci nadal wysoko cenią wartości, którym TNT zawsze hołdowało - niezawodność i profesjonalizm."

TNT zadebiutowało w badaniu Operator Logistyczny Roku w 2005 roku od razu plasując się na wysokim, drugim miejscu. Przez kolejne trzy lata z rzędu firma zajmowała najwyższe miejsce na podium zdobywając miano Złotego Operatora Logistycznego Roku. W historii badania jest to jedyny taki przypadek. Jak zauważa Piotr Szterer z Data Group Consulting: „przez pięć lat obecności w zestawieniu TNT Express nigdy nie było notowane niżej niż na miejscu drugim, niezmiennie wyprzedzając inne firmy kurierskie."

www.tnt.com


Aneta Głodowska