TNT Express włącza kolejne cztery kraje do Europejskiej Sieci Drogowej

©

Udostępnij:

Od 15 czerwca Białoruś, Mołdawia, Macedonia i Albania są już integralną częścią Europejskiej Sieci Drogowej (ERN). Dla klientów firmy kurierskiej TNT oznacza to istotne polepszenie oferty w zakresie doręczeń paczek i frachtów drogowych do tych czterech krajów.

Wraz z rozszerzeniem sieci klienci w Mołdawii, Macedonii, Albanii i na Białorusi jak również ich zagraniczni kontrahenci mogą korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje serwis Economy Express - usługa ekspresowego transportu drogowego. Serwis TNT oferuje klientom określony termin doręczenia towarów w trybie ‘od drzwi do drzwi' oraz śledzenie przesyłki podczas całego transportu. To cechy szczególnie ważne dla eksporterów i importerów, oczekujących atrakcyjnego cenowo, bezpiecznego i szybkiego transportu przesyłek i frachtów.Cztery nowe kraje dodane do 35 już funkcjonujących w ERN umacniają TNT na rynku jako lidera w zakresie ekonomicznych przewozów drogowych oferującego największą zintegrowaną sieć drogową w Europie. Siatka połączeń drogowych TNT Express, rozwijana od ponad 36 lat, obejmuje 16 głównych hubów przeładunkowych i 523 oddziały w 39 europejskich państwach. Każdego tygodnia ponad 1200 kierowców pokonuje trasę równą 56 okrążeniom kuli ziemskiej przewożąc ponad 640 000 dokumentów, paczek i frachtów. Główne europejskie, drogowe centrum przeładunkowe znajduje się w holenderskim Duiven.

- Dołączając Białoruś, Mołdawię, Macedonię i Albanię wypełniliśmy ostatnie puste pola na mapie sieci drogowej TNT w Europie - mówi Ben Klaassen, Dyrektor Zarządzający Ekspresową Siecią Drogową TNT. - Choć w tych krajach wolumen przesyłek nie jest jeszcze imponujący, w ostatnich latach obserwujemy znaczny ich wzrost. Dlatego jesteśmy przekonani, że nadszedł już czas na rozszerzenie sieci połączeń TNT poprzez włączenie tych czterech krajów do Europejskiej Sieci Drogowej TNT.

Warszawa pełniąca rolę regionalnego centrum przeładunkowego obsługuje przesyłki kierowane z i na Białoruś. Bukareszt stał się hubem łączącym Mołdawię z resztą Europy, zaś Macedonia i Albania obsługiwana jest przez Sofię. Od teraz serwis Economy Express do i z tych krajów jest dostępny dla klientów na całym świecie. W zależności od odległości dostawa przesyłki z/do krajów europejskich zajmie od 3 do 4 dni, zaś dla przesyłek spoza kontynentu europejskiego 4-7 dni.W 2008 roku TNT Express, jako pierwszy integrator włączył do sieci Ukrainę i Maltę (połączenie drogowo - promowe). Wcześniej firma rozszerzyła sieć na Maroko tworząc w ten sposób pierwsze połączenie drogowe z Afryką Północną.

http://group.tnt.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również