TOOLEX – branża spotkała się w Sosnowcu

©

Udostępnij:

W dniach od 23 do 25 września, w Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się II Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2009. Jak informuje organizator, wystawę w Sosnowcu odwiedziło kilka tysięcy osób, które mogły zapoznać się z ofertą ponad 200 firm, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy (m.in. z Niemiec, Czech, Japonii, Szwajcarii i Francji).

W hali można było zobaczyć ponad 150 maszyn w ruchu technologicznym. Ich wiodący producenci i dystrybutorzy zaprezentowali wszystkie rodzaje i typy obrabiarek oraz urządzenia do obróbki blach. Ponadto prezentowano oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek; narzędzia i urządzenia pomiarowe; aparaturę kontrolno-pomiarową i specjalistyczne oprogramowanie. Na tragach obecne były również firmy specjalizujące się w wyposażaniu linii produkcyjnych zakładów przemysłowych.Zdaniem organizatorów, zakończona wystawa była bardzo udana. Dużym sukcesem jest to, że pomimo trudnej sytuacji na rynku, na targach obecni byli najważniejsi wystawcy z branży. Ponadto podczas tej edycji targów odnotowano większą liczbę zarówno wystawców jak i zwiedzających, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Również powierzchnia zajmowana przez wystawców była większa niż w 2008 roku.

Podobnie jak w przypadku innych targów, tak i tej wystawie towarzyszył szereg imprez i konferencji. Już w pierwszym dniu przyznano nagrody w konkursie na najlepsze produkty prezentowane przez wystawców. I tak w kategorii „Technologia", Medal Expo Silesia przyznano firmie ISCAR POLAND, za innowacyjną technologię wysokowydajnej obróbki wgłębnej PLUNGING.
Firma MS SPINEX otrzymała Medal Expo Silesia w kategorii „Narzędzia" za SPIN WORX - głowicę torusową z obrotowymi wkładkami ostrzowymi. Z kolei w kategorii „Obrabiarki"wyróżniono firmę TBI TYCHNOLOGY, za frezarkę typu FBE 1500 HSC marki Auerbach.
Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie dla firmy MEXIM za bramowe centrum obróbcze HM 2010 produkcji hiszpańskiej firmy Kondia.
Za najefektowniejszą aranżację stoiska wyróżniono dwie firmy: High Technology Machines Sp. z o.o. oraz AWA Sp. z o.o.

Już dzisiaj wiadomo, że kolejna edycja targów TOOLEX odbędzie się za rok, a dokładnie od 29 września do 1 października 2010 r.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również