Total Tooling – kompletny program dla wszystkich aplikacji

Schunk, narzędzia, TotalTooling © Schunk

Udostępnij:

Każda aplikacja i każde zadanie obróbki ma inne wymagania – na każde z nich odpowiedzią firmy SCHUNK, lidera technologii mocowań narzędzi i detali, jest program Total Tooling, zawierający całe spektrum innowacyjnych i wysoce precyzyjnych systemów mocowania narzędzi w sprawdzonej jakości.

Przy wyborze właściwego systemu mocowania narzędzi użytkownik musi uwzględnić wiele czynników, określić zadania obróbki skrawaniem i według nich wybrać optymalną oprawkę. Różnorodność wymagań aplikacji powoduje, że nie ma na rynku jednego systemu, który obejmuje je wszystkie.Dlatego SCHUNK stworzył program Total Tooling dla całego spektrum zastosowań. Innowacyjne i wysoce precyzyjne systemy mocowania narzędzi z naszego programu obejmują szeroką gamę wymagań klientów i zadań obróbki skrawaniem. Od oprawek mechanicznych, poprzez oprawki termokurczliwe, poligonalne oraz hydrauliczne, do najlepszego rozwiązania dla zastosowań w przemyśle 4.0- pierwszej inteligentnej oprawki narzędziowej iTENDO.

Intelligence. Aby zapewnić bezpieczną obróbkę w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych, komponenty muszą być wyposażone w niezbędną inteligencję „jak najbliżej detalu”. Odpowiedź firmy SCHUNK: pierwsza inteligentna oprawka narzędziowa iTENDO.Tech. Krótke, długie, mocne, smukłe czy o zoptymalizowanych konturach rozwiązanie z linii produktów SCHUNK jest odpowiednie do wymagających zadań, dla każdego procesu obróbki.

Premium. TENDO Platinum spełnia normy DIN, oferując 29 interfejsów i ponad 1000 wariantów. TENDO Slim 4ax jest pierwszą na świecie hydrauliczną oprawką narzędziową o konturze zewnętrznym oprawki termokurczliwej zgodnie ze standardami DIN.

Economy. TENDO E compact przewyższa wymagania w zakresie obróbki zgrubnej, wiercenia, rozwiercania i obróbki gwintów, a wszystko to przy żywotności narzędzia zwiększonej nawet o 300%. Uniwersalna hydrauliczna oprawka narzędziowa spełnia rosnące wymagania obróbki zgrubnej.

Basic. Oprawki i przedłużki termokurczliwe CELSIO wraz z oprawkami mechanicznymi stanowią podstawę kompletnego programu Total Tooling firmy SCHUNK

Z katalogu kryteriów wynika, że przy doborze oprawki narzędziowej zawsze zaleca się szczegółowe uwzględnienie danego zastosowania. Jako lider kompetencji w dziedzinie systemów chwytakowych i technologii mocowań firma SCHUNK dysponuje pogłębioną wiedzą w tym zakresie. Ponadto program oprawek narzędziowych firmy SCHUNK uznaje się za najbogatszy wachlarz technologii.

Dzięki temu możliwe jest przygotowanie zoptymalizowanej kosztowo i jakościowo produkcji.

Źródło: Schunk

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również