Trane otwiera Europejskie Centrum Badań i Rozwoju HVAC

©

Udostępnij:

Nowoczesny ośrodek będzie stanowić zaplecze do opracowywania, badania i oceny nowych i istniejących innowacji HVAC we wszystkich warunkach roboczych.

Firma Trane (marka Ingersoll Rand) - dostawca usług i rozwiązań przemysłowych, ogłosiła dziś uruchomienie ośrodka badawczego w centrum produkcji i projektowania w Épinal we Francji. Ośrodek będzie stanowił centrum weryfikacji nowo opracowanych produktów, umożliwiając symulację wszystkich warunków roboczych napotykanych w okresie użytkowania sprzętu do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).Zwykle klientom musi wystarczyć kwalifikacja nowego produktu dokonana w standardowych ośrodkach badawczych, które często nie są w stanie prawidłowo zweryfikować wyników ze względu na brak technicznej możliwości odtworzenia warunków roboczych. Dzięki nowemu ośrodkowi badań Trane klienci mogą również obserwować testy swoich rozwiązań HVAC w określonych zastosowaniach i szczególnych warunkach.

Ośrodek badawczy w Épinal umożliwia Trane weryfikację wydajności całej oferty sprzętu, w tym agregatów o dużej pojemności i systemów wielorurowych. Kontrolowane warunki otoczenia obejmują temperaturę od -25°C do +60°C i umożliwiają rozprowadzanie powietrza wokół badanego sprzętu. Ośrodek jest w stanie je odtworzyć w standardowym środowisku niezależnie od warunków pogodowych.

Badania prowadzone w ośrodku Trane w Épinal dadzą klientom pewność, że rzeczywista wydajność agregatu w określonych warunkach spełni oczekiwania stawiane wobec sprzętu w fazie wyboru. Lokalizacja ośrodka na francuskim obszarze produkcyjnym wzmocni proces rozwoju nowych platform agregatów w Europie.Źródło: Trane

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również