Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych

PWN, transport intermodalny © PWN

Udostępnij:

Monografia jest pierwszym kompleksowym kompendium wiedzy o transporcie intermodalnym zwierającym również procedurę projektowania terminali intermodalnych, co pozwala na praktyczne jej wykorzystanie.

Efektywne zarzadzanie procesami logistycznymi wymaga budowy nowoczesnych struktur systemów transportowych. Wybór sposobu przemieszczania ładunków w systemach logistycznych wynika ze specyfiki samego systemu oraz stosowanej technologii przewozowej.W ostatnim okresie wyraźnie wzrasta zainteresowanie nowoczesnymi usługami transportowymi o charakterze logistycznym dla obsługi obrotu towarowego. Do ich rozwoju konieczna jest rozbudowa punktowej infrastruktury transportowej, której najistotniejszymi elementami są intermodalne terminale przeładunkowe lub centra logistyczne wyposażone w tego typu infrastrukturę.

Zasadnicza część książki „Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych” dotyczy zagadnień kształtowania i wymiarowania terminali intermodalnych. Przedstawiono metodologię projektowania terminali, która jest ważna w inżynierskim podejściu do tej klasy problemów.

W pierwszej części publikacji zarysowana została specyfika transportu intermodalnego i jego miejsca w systemach transportowych, w zasadniczej zaś części czytelnik może zapoznać się z narzędziami do kształtowania i wymiarowania terminali intermodalnych: od projektowania terminali (inżynierskie podejście), przez dobór technologii przeładunkowych, aż po narzędzia wymiarowania (liczenie kosztów, nakładów, obrotów, liczby operacji na terminalu itd.).

Duży nacisk położono na praktyczność publikacji, co wyraźnie widać w rozdziałach poświęconych np. procedurze projektowania terminala intermodalnego czy obliczania nakładów i kosztów oraz w rozdziałach przedstawiających opisy przypadków.

Publikację napisali eksperci z Politechniki Warszawskiej. Skierowana jest przede wszystkim do studentów studiów inżynierskich I i II stopnia na kierunkach transport, logistyka, a także kierunków ekonomicznych z logistyki. Ze względu na walory praktycznie książki może być ona również z powodzeniem wykorzystania przez praktyków – biura projektowe, konsultantów logistyki itd.Źródło: PWN

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również