Transport, spedycja i logistyka pod jednym dachem

© Expo Silesia

Udostępnij:

Targi Transportu Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO po raz kolejny odbędą się w Expo Silesia 16 i 17 kwietnia. To jedyne wydarzenie w Polsce integrujące branże transportu szynowego, drogowego oraz logistyki i magazynowania i proponujące wiele branżowych konferencji i seminariów.

SilesiaTSL EXPO corocznie skupia wiodących przedstawicieli branży transportu szynowego i drogowego, a także logistyki i magazynowania. Ważnym elementem tych targów są imprezy towarzyszące, takie jak: specjalistyczne konferencje i seminaria, pokazy oraz warsztaty i konkursy. Warto wspomnieć, że konferencja na temat: „Transgraniczna współpraca transportowa Europy Środkowo-Wschodniej" objęta zostanie patronatem merytorycznym wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz z naukowym wsparciem prof. Marka Sitarza z Politechniki Śląskiej w Katowicach. Podczas spotkania poruszane będą przede wszystkim dwa obszary prezentowane w ramach oddzielnych salonów: salon infrastruktury kolejowej oraz salon logistyki, magazynowania i transportu.
Tegorocznym targom SilesiaTSL EXPO towarzyszą dodatkowo m.in. konferencja Południowego Klastra Kolejowego pt. „Innowacyjne narzędzia i technologie w systemach zarządzania bezpieczeństwem w kolei w kontekście rozwoju klastra". Redakcja miesięczników TSL Biznes i Truck & Van ponownie zaprasza na Spotkania Transportowe, podczas których poruszone zostaną tematy: jak działać na trudnym i niestabilnym rynku transportowym czy jak unikać problemów w transporcie. Nie zabraknie również praktycznych porad, portal Pracujwlogistyce.pl zorganizuje konferencję pt. „Jak zdobyć doświadczenie zawodowe przed podjęciem pierwszej pracy?". W czasie targów odbędzie się również spotkanie pt.: „Minimalizacja ryzyka przedsiębiorcy związanego z kontrolą czasu pracy oraz roszczeniami pracowników za nieprawidłowo wypłacone wynagrodzenie." Spotkania odbywają się w ramach kampanii społecznej Rzetelny Przewoźnik.W trakcie targów SilesiaTSL EXPO jednym z najważniejszych z zapowiadanych profili będą: kolejowe systemy transportowe: pasażerskie i towarowe, przewoźnicy kolejowi, logistyka i spedycja, tabor kolejowy - produkcja, eksploatacja, remonty. Prezentować będą się także firmy reprezentujące branże takie, jak: infrastruktura kolejowa, automatyka i urządzenia sterowania ruchem, terminale przeładunkowe, bocznice przemysłowe, telekomunikacja i informatyka w branży kolejowej i systemy informacji pasażerskie. Na targach swoją ofertę zaprezentują także przedsiębiorstwa świadczące usługi transportowe, magazynowe i spedycyjne. Ponownie nie zabraknie konkursu na Mistrza Kierownicy oraz zawodów na najlepszego kierowcę wózka widłowego „Forklift Cup".

W terminie targów SilesiaTSL EXPO odbędą się ponownie Targi Branży Pocztowej i Kurierskiej SILPOSTEX. Celem tego wydarzenia będzie prezentacja ofert i osiągnięć firm związanych z przemysłem pocztowym i kurierskim na polskim rynku, promocja branży i popularyzacja wiedzy i technologii z różnych sektorów związanych z przesyłaniem towarów i informacji oraz wykreowanie stałego miejsca spotkań branży i integracja środowisk z nią związanych.

Szczegóły na stronach targów: www.tslexpo.pl i www.silpostex.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również