Trwają kolejne prace w Elektrowni Opole

© fot. PGE

Udostępnij:

Trwa rozbudowa PGE Elektrowni Opole o nowe bloki K-5 i K -6, opalane węglem kamiennym o łącznej mocy 1800 MW. Jednym z podwykonawców tej ogromnej inwestycji jest firma Termo-REX, która wykonuje obróbkę cieplną grubych rurociągów, odwodnień i odpowietrzeń na nowo budowanych blokach w opolskiej elektrowni.

Rozbudowa PGE Elektrowni Opole o nowe bloki K-5 i K-6 to największy projekt infrastrukturalny w Polsce po 1989 r. oraz jeden z największych w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to ogromne przedsięwzięcie projektowe, organizacyjne, logistyczne i budowlano-montażowe.Firma Termo-REX w konsorcjum z firmami PAK Serwis (lider konsorcjum) i firmą CKTiS pod koniec października 2015 r. wygrały przetarg na wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 dla pakietów 3 i 4 na nowo budowanych blokach na parametry nadkrytyczne w PGE Elektrowni Opole.

Spółka z Jaworzna, na początku roku, rozpoczęła prace w rozbudowywanej elektrowni. Obecnie firma wykonuje kolejne etapy umowy.

- Realizacja kontraktu odbywa się zgodnie z harmonogramem. Wykonujemy prace montażowe części ciśnieniowej już na obu kotłach - wyjaśnił Tomasz Mazur, członek Zarządu Termo-REX. - Dokładniej ujmując, realizujemy obróbkę cieplną grubych rurociągów ciśnieniowych, a od niedawna także obróbkę cieplną odwodnień i odpowietrzeń. Przypuszczamy, że zakończenie realizacji z naszym udziałem nastąpi pod koniec 2017 roku. - dodał T.Mazur.

Warto wspomnieć, że Elektrownia Opole już obecnie jest największym producentem energii elektrycznej w województwie opolskim. Po uruchomieniu bloków 5 i 6 stanie się trzecią co do wielkości elektrownią w kraju.

- Ten kontrakt, to dla nas wejście do pierwszej ligi firm liczących się w branży energetycznej. Mam nadzieję, że dzięki niemu uda nam się pozyskać dodatkowe zlecenia od innych wykonawców oraz zdobywać kolejne tak znaczące kontrakty – podsumował Członek Zarządu Termo-REX.Należy również zaznaczyć, że Spółka z Jaworzna uczestniczyła w realizacji wielu innych ważnych inwestycji energetycznych w Polsce, m.in. w budowie kotła fluidalnego 460MW w Elektrowni Łagisza, budowie bloku 858MW w El. Bełchatów, w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów oraz w budowach zagranicznych tj. El. Neurath (budowa bloku 800MW i 1100MW), El. Karsruhe (budowa bloku 912 MW), El. Mannheim (budowa bloku 911MW) oraz El. Maasvlakte (budowa bloków 1100MW).

Źródło: Informacja prasowa Termo-Rex

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również