Trzpienie montażowe zamykane na klucz

trzpień montażowy © Elesa+Ganter

Udostępnij:

W ofercie firmy Elesa+Ganter pojawiły się nowe, zamykane na klucz trzpienie montażowe GN 314 ze stali nierdzewnej, które są rekomendowane do aplikacji wymagających zastosowania dodatkowych zabezpieczeń i mają uniemożliwić osobom postronnym ściągnięcie blokady.Konstrukcja nowego trzpienia pozwoliła zrezygnować z przycisku i uchwyt pozostał jednoczęściowy. Jednak zawiera w sobie niezwykle cenną funkcję przydatną w wielu zastosowaniach, tj. znajduje się w nim gniazdo zamka patentowego, który pozwala na bezpieczne zablokowanie mechanizmu. 

Funkcja ta jest szczególnie istotna w aplikacjach, w których demontaż musi odbywać się w kontrolowanych warunkach. Za pomocą zamykanych trzpieni montażowych można, bez użycia narzędzi, zabezpieczyć dostęp do konstrukcji różnego rodzaju platform, scen, stojaków, sprzętu estradowego i oświetleniowego itd. 

Z kolei zastosowanie stali nierdzewnej w gatunku AISI 303 sprawia, że trzpienie GN 314 są odporne na korozję atmosferyczną, dzięki czemu mogą być stosowane na zewnątrz. 

GN 314 jest dostarczany zawsze z dwoma kluczami. Klucz patentowy można wyjąć w obu położeniach krańcowych. Zapewniają one również wysokie bezpieczeństwo w zakresie nośności. Dla trzpienia GN 314 została wyznaczona podwójna siła ścinająca zgodnie z normą DIN 50141. 

Źródło: Elesa+Ganter

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również