Trzy kluczowe innowacje w architekturze EcoStruxure

EcoStuxure © Schneider Electric

Udostępnij:

W trakcie konferencji Innovation Summit w Hongkongu firma Schneider Electric – globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce – zaprezentowała trzy najnowsze innowacje w zakresie swojej flagowej platformy EcoStruxure. Są to pakiety EcoStruxure IT, EcoStruxure Building oraz EcoStruxure Industrial Software.

EcoStruxure to autorski, opracowany przez Schneider Electric, system otwartej architektury oparty na Internecie rzeczy. Wykorzystuje on mobilność, rozwiązania chmurowe i narzędzia analityczne, by dostarczyć innowacje od poziomu komunikujących się produktów, poprzez automatykę i sterowanie, aż po aplikacje, analitykę i usługi.
EcoStruxure został już wdrożony w ponad 450 000 instalacjach przy wsparciu 9000 integratorów systemów, łącząc ponad 1 miliard urządzeń. System ten można wykorzystywać w ramach 6 obszarów: Power, IT, Building, Machine, Plant and Grid dla 4 rynków: Building, Data Center, Industry oraz Infrastructure.W ramach światowej premiery nowych rozwiązań EcoStruxure Schneider Electric zaprezentował trzy innowacyjne pakiety platform w sektorze IT, budownictwa oraz przemysłu:
• EcoStruxure IT – pakiet oferujący infrastrukturę do zarządzania centrami danych w oparciu o chmurę (DCIM). To rozwiązanie następnej generacji umożliwia przeprowadzanie wizualizacji analiz zarówno w czasie rzeczywistym, jak i przyszłym. EcoStruxure IT istotnie wpływa na optymalizację pracy w obszarach IT management oraz facility management.
• EcoStruxure Building – pakiet oferujący platformę do projektowania inteligentnych i efektywnych energetycznie budynków. Ta innowacja umożliwia programistom i pozostałym współpracownikom wspólne prowadzenie projektów, bieżące udostępnianie danych i rozwijanie tworzonych aplikacji. Dzięki EcoStruxture Building praca zespołu jest szybsza, wygodniejsza, a jej efektywność zwiększa się nawet o 30%.
• EcoStruxure Industrial Software – pakiet oferujący platformę oprogramowania przemysłowego, który usprawnia pracę oraz komunikację między ludźmi i procesami. Zapewnia prawidłową ochronę przemysłowych systemów i technologii, co jest szczególnie ważne w przypadku wprowadzania nowych wdrożeń. Dzięki rozwiązaniu EcoStruxure Industrial Software nie trzeba iść na kompromis między jakością a ceną – platforma oferuje najniższy całkowity koszt posiadania (TCO), minimalizując przy tym ryzyko związane z utratą bezpieczeństwa danych oraz spadkiem wydajności.

Wykorzystanie przez EcoStruxure systemów otwartej architektury oraz Internetu rzeczy napędza przechodzenie na cyfrowe rozwiązania w zakresie zarządzania infrastrukturą elektroenergetyczną oraz wdrażanie automatyki w energetyce.

Nowa gospodarka cyfrowa odważnie wkracza na wszystkie rynki, co przyspiesza rozwój Internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i powszechnej digitalizacji. To nowe możliwości i ogromny potencjał dla funkcjonujących w nich podmiotów, które staną się dzięki temu znacznie bardziej wydajne i efektywne – mówi Jean-Pascal Tricoire, CEO Schneider Electric.Konferencja Innovation Summit to zorganizowane przez Schneider Electric w Hong Kongu międzynarodowe wydarzenie, podczas którego ponad 1000 zaproszonych ekspertów i czołowych wizjonerów z branży energetycznej debatowało nad przekształcaniem coraz bardziej śmiałych koncepcji w praktyczne rozwiązania, usprawniające tworzenie się gospodarki cyfrowej.

Źródło: Schneider Electric

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również