Tworzymy dla Twoich potrzeb ...obracając Twoją produkcję w kierunku sukcesu

©

Udostępnij:

Jedni stawiają sobie za cel wytwarzanie produktów wysokiej jakości. My po prostu takie robimy. Inni muszą pracować w systemie trzyzmianowym. My jesteśmy zwyczajnie efektywni. Wszyscy szukają swoich błękitnych oceanów. My mamy zadowolonych pracowników. Niezmiennie. Od 20 lat. HAK.

Obrotniki
Nasz świat obraca się wokół Twojego spawaniaNa szczególną uwagę zasługują przyrządy pozwalające na pozycjonowanie spawanych podzespołów. Dzięki tym urządzeniom warunki spawania stają się niemalże doskonałe, pozwalając na manipulowanie w technologicznych procesach spawania wielkogabarytowymi podzespołami. Obrotnik jest wykonany w postaci dwóch niezależnych sekcji - napędowej i biernej (z zamocowanymi na nich mechanizmami obrotu) - ustawionych naprzeciw siebie. Rolki toczne obrotnika mogą być osadzone w sztywnej ramie lub za pośrednictwem wahaczy, dostosowujących się położeniem do średnicy elementu obracanego. Podstawy obu sekcji są kotwione do podłoża w rozstawie zgodnie z wymogami użytkownika. Element obracany zabezpieczony jest przed przesuwem wzdłużnym podczas obrotu rolkami dociskowymi ustawianymi odpowiednio do jego długości. Obrotnik sterowany jest z przenośnego pulpitu sterowniczego. Urządzenie może zostać wykorzystane przy montażu stojanów generatorów, przy spawaniu konstrukcji owalnych typu: zbiorniki o dużych średnicach itp. Tego typu oprzyrządowanie spawalnicze można wyposażyć w narzędzia zarządzania wizualnego - Andon. Andon powiadamia operatora za pomocą sygnału dźwiękowego i/lub świetlnego, eliminując w ten sposób niebezpieczeństwo przestoju prac, zwiększając efektywność i rozpoczynając proces specjalizacji funkcji prewencyjnej. Nasze urządzenie to pierwszy krok w kierunku multi-process handling. Operator może zająć się obsługą wielu procesów, zwiększając w ten sposób produktywność, natomiast firma rozpoczyna stabilizację procesów produkcyjnych.

Dźwigniki
Przeniesiemy każdy ciężar

Dźwignik przeznaczony jest do podnoszenia i obracania przyrządu spawalniczego z zamocowanym detalem. Funkcja obrotu (motoreduktor z falownikiem) występuje z nastawą automatyczną lub ręczną, natomiast podnoszenie z napędem śrubowym lub hydraulicznym. Masa detalu może sięgać do 100 t. Zamontowany na przyrządzie spawalniczym detal unoszony jest na odpowiednią wysokość, a następnie wykonywana jest operacja obracania. Przyrząd do składania mniejszych konstrukcji występuje z podnoszeniem śrubowym i udźwigiem do 6 t.UWAGA: proptotypy - każde urządzenie zaprojektowane jest pod unikatowy wyrób obrotowy.
www.hak.com.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również