Tytanowe narzędzia do pracy w trudnych warunkach

ATEX, Ingersoll, narzędzia tytanowe, © Ingersoll

Udostępnij:

Aż o siedem nowych pneumatycznych narzędzi udarowych i wiertarek z certyfikacją ATEX wzbogaciła się oferta firmy Ingersoll Rand. Nowy sprzęt cechuje się dużą wytrzymałością i może być stosowany w najtrudniejszych warunkach – także w miejscach zagrożonych wybuchem.

Nowe narzędzia udarowe i wiertarki wykonane są z tytanu, więc mogą pracować praktycznie wszędzie. Znajdują zastosowanie w pracach specjalistycznych, w tym również w branży naftowej i wydobywczej, w przemyśle produkcyjnym i przetwórczym oraz w innych obszarach, w których może występować niebezpieczna atmosfera.

– Nieustannie komunikujemy się z naszymi klientami, aby móc zaoferować im narzędzia, które efektywnie pracować w najcięższych warunkach – mówi Frederic Jezequel, lider ds. produktu i marketingu Ingersoll Rand.

Dyrektywa ATEX (Atmosphères Explosibles) 2014/34/UE stanowi europejski system przepisów dotyczących produkcji, instalacji i eksploatacji urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem. Określa ona niezbędne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy dla urządzeń i systemów ochronnych.Charakterystyka nowych przemysłowych narzędzi udarowych:

  • Poziom certyfikacji ATEX Ex h IIA T6 Gb X.
  • Tytanowa obudowa mechanizmu udarowego zapewniająca lekkość, wytrzymałość i odporność na korozję, co jest szczególnie istotne przy zastosowaniach w branży morskiej.
  • Wysoka wydajność i najszerszy zakres momentu obrotowego na rynku, od 800 Nm do 6780 Nm przy wszystkich zastosowaniach.
  • Ciśnieniowy układ smarowania doprowadzający smar do szczęk mechanizmu udarowego zwiększa trwałość i zmniejsza częstotliwość konserwacji.

TOP w kategorii
Najnowsze pozycje urządzeń z certyfikacją ATEX w ofercie Ingersoll Rand to:

  • Klucz udarowy 2131PEX – 1/2 cala ATEX z podwójnym mechanizmem udarowym Ingersoll Rand i ciśnieniowym układem smarowania i sterowania, umożliwiającym precyzyjną regulację mocy i prędkości.
  • Tytanowy klucz udarowy 3/4 cala 2925RBP1TiEX ATEX z podwójnym mechanizmem udarowym Ingersoll Rand, tytanową obudową udaru oraz zabezpieczeniem antykorozyjnym części wewnętrznych Corrode-X. Silnik można przestawić tak, aby uzyskać najwyższy moment obrotowy przy dokręcaniu.
  • Tytanowe klucze udarowe 1 cal 3940B2TiEX, 3942B2TiEX i 1,5 cala 3955B2TiEX ATEX zaprojektowane specjalnie do zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym, energetycznym i w innych wymagających branżach, oferujące maksymalny moment obrotowy 6780 Nm przy odkręcaniu. Zespół silnikowy o wysokiej wydajności zawiera siedmiołopatkowy wirnik i blaszki graniczne z brązu, które zapewniają łatwe przestawianie, tak aby uzyskać najwyższy moment obrotowy przy dokręcaniu.
  • Wiertarki dwukierunkowe 1/2 cala 7803RAKCEX i 3/8 cala 7802RAKCEX ATEX o prędkości obrotowej 500 obr./min i mocy 0,5 KM (0,38 kW), zapewniające cichą pracę, wyposażone w silniki dwukierunkowe i samozaciskowy uchwyt wiertarski.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również