Tytuł „Filar Ziemi Raciborskiej” dla RAFAMET S.A.

©

Udostępnij:

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. otrzymała tytuł „Filara Ziemi Raciborskiej" w konkursie organizowanym przez Raciborską Izbę Gospodarczą, Prezydenta  Miasta Raciborza oraz Starostę Powiatu Raciborskiego. RAFAMET został uhonorowany tytułem Filara Ziemi Raciborskiej w kategorii „Duża firma".

Celem konkursu jest nagrodzenie przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych szczególnie zasłużonych dla rozwoju Raciborza i powiatu raciborskiego, zarówno w sferze gospodarczej jak i społeczno-kulturalnej. Kapituła konkursu przyznając nagrodę kierowała się kilkoma kryteriami, takimi jak jakość oferowanych wyrobów i usług, perspektywy rozwoju, dbałość o ochronę środowiska, wspieranie społecznych, kulturalnych i charytatywnych inicjatyw, praca na rzecz promocji miasta i powiatu oraz współpraca z samorządem gospodarczym i terytorialnym.Słowo filar pochodzi od łacińskiego „pilra", oznaczającego ostoję, podporę. Firmy uhonorowane tym tytułem są podporą lokalnego życia gospodarczego i społecznego. - Śląska mądrość ludowa głosi, że są ludzie pnioki, krzoki i ptoki. Każda firma chciałaby być takim pniokiem, czyli filarem swojej lokalnej społeczności. W końcu przecież tu żyjemy, pracujemy, wychowujemy nasze dzieci. Cieszy nas to, że RAFAMET jest zaliczany do grona pnioków tej ziemi - mówi E. Longin Wons, prezes zarządu RAFAMET S.A. -  To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, które ma duże znaczenie i wartość. Marka RAFAMET jest znana na całym świecie, ale właśnie to, że jest doceniana lokalnie, w środowisku, z którego się wywodzi jest dla nas powodem do dumy i satysfakcji - zapewnia prezes RAFAMET S.A.

- RAFAMET jest jedną z tych firm, które są godne naśladowania. To rozpoznawalna marka na całym świecie, ma swoją historię, która nie oszczędziła przedsiębiorstwu także trudniejszych momentów, z którymi firma sobie poradziła - mówi Stanisław Biel, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Obecni na uroczystości Mirosław Lenk, prezydent Raciborza i Adam Hajduk, starosta raciborski zgodnie podkreślali, że laureaci konkursu, także poprzednich jego edycji, są „najlepszymi z najlepszych", gratulując im nagrody i dziękując za działalność na rzecz lokalnej gospodarki.  W uroczystości, obok prezesa RAFAMETU, który osobiście odebrał statuetkę, firmę reprezentowali  także wiceprezesi Maciej Michalik i Ryszard Stryjecki oraz Piotr Chłosta, Paweł Michalewski, Ryszard Grygiel, Rajmund Jarosz  i Piotr Dąbrowski.Nagrody przyznawane były w 5 kategoriach: duże firmy, małe/średnie firmy, mikro firmy, rzemiosło oraz społecznej. W tym roku o tytuł ubiegało się ponad 30 przedsiębiorstw i osób, zgłoszonych przez kapitułę. Filary Ziemi Raciborskiej przyznane zostały po raz trzeci.

Udostępnij:

DrukujTomasz Kanikuła
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również